Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivBakım Önerileri

Yetişkin Aknesi : Sebepleri & Tedavisi

Yetişkin Aknesi : Sebepleri & Tedavisi

Eğer 15 yaşında cildinizde oluşan bir aknenin 35 yaşında tekrar ortaya çıktığını far ettiyseniz siz de yetişkin aknesine sahipsiniz. 25 & 40 yaş arası beş bayandan biri yetişkin aknesinden yakınmaktadır. İşte yetişkin aknesi konusunda birkaç gerçek:

Akne genelde siyah noktalar ile başlar: Siyah noktalar kir değildir, yağ ve ölü hücrelerin gözenek içinde kalarak bakteri ile karışıp gözeneği tıkaması ile oluşur. Hava ile temas edince de siyaha dönüşür. Siyah noktalar kabarır, kızarır ve kirli ellerinizle dokunduğunuz zaman yayılırlar. Bu da sivilceye neden olur. Sivilce iltihaplandığı zaman ise beyaz uç verir. Bunlar da sivilce izlerine neden olabilir.

Yetişkin aknesinin pek çok nedeni vardır: Bu nedenler: stres, kötü kozmetik, hormonlar , doğum kontrol hapları.
Stres, yağ bezlerinin çok daha fazla çalışmasına neden olur. Kötü kozmetik ürünleri, gözeneklerde bakteriye neden olur. Hormonlar, sebum bezlerinin işlevini fazla yerine getirmesine neden olur, androgen içeren doğum kontrol hapları ise sivilceye neden olur .

Peynir, çikolata akneye neden olmaz: Akne bir hastalık değildir , tamamen cildinizin durumuyal alakalıdır. İyi bir dermatolog cildinizin neye ihtiyacı olduğunu iyi bilir: sülfür, çinko, maske, eksoliye etme.