Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivBakım Önerileri

Antioksidanlar ve Cilt Bakımı

Antioksidanlar ve Cilt Bakımı

Antioksidanlar vücudumuzdaki hücreleri koruyarak,temel kökten meydana gelen zararları etkisizleştirmeye yardım eder. Temel kökler ise vücut oksijen kullandıkça oluşur. Güneş ışığından korunmamak, sigara içmek ve diğer kirlilikler vücudumuzun temel köklerini azaltarak,antioksidanları azaltmasına yol açar.

Temel kökler, birleşmemiş elektron bileşikleridir ve diğer sağlıklı moleküllerden elektron çalmaya çaba sarfederler ve bu da vücudumuza zarar verir. Yaşlanma, kanser, kardiyovasküler ve kronik hastalıklara yol açar.

Araştırmalara göre, cilt antioksidanları yiyecek veya takviyelerden alan en son organdır. Çoğu cilt bakım şirketleri cildimize direk uygulayabileceğimiz antioksidan malzemeleri içeren ürünleri geliştirmektedir. Bu tropikal ürünler; güneş, iklim, rüzgar, kirlilik vs etkenlerin vereceği zararları engellemeye ve tamir etmeye yardımcı olur.

Her ne kadar tropikal antioksidanlar çevresel zararları iyileştirmeye yardımcı oluyo diye görünse de yaşlılığı geciktirici ve kırışıklıkları engelleyici özelliği de vardır. Ayrıca akne ve diğer bakteri enfeksiyonlarının tedavisinede yardımcı olur.

Vitamin A- Çizgi ve kırışıklıklarla savaşmaya yardımcı olur. Cildinizin durumunu da geliştirir.

Vitamin C- Ek olarak Uv zararlarından korur ve kolajen üretimini destekleyerek cilde yardımcı olur. Vitamin C içeren ürünler cildinizin daha pürüzsüz ve dayanıklı görünmesini sağlar.

Vitamin E- Cildin yaşlılık iz ve lekelerinden korunmasına yardımcı olur. Birçok cilt bakımı ürün ve losyonlarında bulunan Vitamin E aynı zamanda cildin nemi tutmasını sağlar.