Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivBakım Önerileri

Cilt Bakımında Doğru Bildiğimiz Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bildiğimiz Yanlışlar

Ne zamandan beri cildinize önem veriyor ve bakım yapıyorsunuz? Peki ya bildiklerimiz ve uyguladıklarımızın hepsi doğru mu?
New Yorklu danışman Tyrone Traylor ve Willow Stream Spa’da estetisyen olan Selene McCorquodale bizi yanlışlar ve yapılması gerekenler konusunda bilgilendiriyor.

Yanlış: Sabun kullanıyorsunuz

Çözüm: Cildinize uygun daha nazik bir temizleyici seçmelisiniz. ‘Sabun cildinizi kurutur.’ diyor McCorquodale. "Cildin ihtiyacı olan tüm doğa yağları yok eder.’

Yanlış: Yüzünüzü yıkamanız gerektiği zaman yıkamıyorsunuz.

Çözüm: Gece yatma vaktini beklemeyin. "Eğer tekrar dışarı çıkmayacaksanız eve geldikten sonra cildinizi yıkayıp bakımınızı yapabilirsiniz." diyor McCorquodale. "Makyaj yapmamış olsanız bile cildinizi temizleyin.
"Pek çok insan sabah bakımını yapar ama geceyi atlar" diyor Traylor. "Aslında gece bakım yapmak daha önemlidir. Eğer bakım için ille de geceyi beklerseniz çok yorgun olduğunuz için yapamayabilirsiniz."

Yanlış: Göz kremi kullanmıyorsunuz.

Çözüm: Güzel bir göz kremi satın alın ve sabah – akşam kullanın. "Göz çevresi yüzünüzde yaşlanma belirtilerini gösteren ilk yerdir." diyor Traylor. "Göz çevresi için özel olarak formüle edilmiş ürünler, normal nemlendiricinizden daha besleyici özelliğe sahiptir. İnce yapıda bir ürün edinin. Çok yağlı göz kremlerinden sakının, göz altı torbalanmasına neden olabilir."

Yanlış: Su yerine diyet soda içiyorsunuz.

Çözüm: Mutlaka su için. "Diyet sodalar nemsizliğe neden olur" diyor Traylor. "İnsanlar çok fazla su içmiyor. Su, cilt problemlerinizin içten dışa çözümlenmesini sağlar. Cildi şişirerek dolaşıma yardımcı olur. Susamasanız bile mutlaka bol su içmelisiniz."

Yanlış: Her gün güneş koruyucu krem kullanmıyorsunuz.

Çözüm: SPF 15’e sahip güneş koruyucu krem her gün kullanmalısınız."Cildinizi güneşe karşı korumak için hiçbir zaman geç değildir." diyor McCorquodale. "Cildinizi yaşlanmaya karşı, lekelere karşı korumak için mutlaka güneş korumalı krem kullanın."