Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivBakım Önerileri

Hassasiyetinizi Anlıyoruz!

Hassasiyetinizi Anlıyoruz!

Dünya üzerinde milyonlarca insan, cildini "hassas" olarak tanımlıyor. Dermalogica’nın geliştirdiği yeni UltraCalming™ serisi özel formüllü ürünleriyle hassas ciltlerin yaşadığı en temel sorunlara çözümler üretiyor.

Dermalogica dünyada giderek daha fazla insanın maruz kaldığı "ciltteki hassasiyet" problemine yeni geliştirdiği UltraCalming™ serisi ile çözüm buluyor. Hassas ciltlerin yaşadığı kızarıklık, iritasyon gibi belirtileri ve enflamasyonu kontrol altına alan UltraCalming™ cilt bakım uzmanları ve hassas cilde sahip kişilere, şimdiye kadar geliştirilmiş en etkili hassas cilt bakım rejimini sunuyor.

Hassas bir cildin en belirgin işaretleri arasında kaşıntı, kızarıklık, yanma ve batma hissi yer alıyor. Bu hislerin tetikleyicileri çok net olmasa da kalıtım, hormonlar, stres, kimyasal saldırılar ve gıdaların cildin tepkisel durumunu artırdığı da bir gerçek. Ciltteki hassasiyet sorununa çözüm üretmek için hassasiyetin nedenlerini iyi anlamak ve soruna odaklı doğru ürünleri kullanmak gerekiyor. Bu noktada Antis Kozmetik Eğitim Müdürü Melike Yumlu "hassas ve hassaslaşmış cilt" arasındaki ayrımın çok önemli olduğunu vurguluyor:

"Gerçek hassas cilt durumu genetik eğilimden kaynaklanır. Cildi gerçekten hassas olan bir kişi, bu cilt durumu ile doğar; kızarıklığa, astıma ve alerjilere eğilimlidir. Bu ciltlerin daha az melanin veya pigmente sahip oldukları için, daha nazik olduğu, epidermisin daha ince olduğu ve kılcal damarların cilt yüzeyine yakın olduğu düşünülmektedir. Genetik hassasiyet, hassaslaşmış cilt ile karşılaştırıldığında, hassaslaşmış cilt çevrenizi, yaşam tarzınızı ve psikolojinizi yansıtır. Çevre kirliliği, stres, hormonal dengesizlikler, sigara, alkol, yetersiz beslenme, medikal prosedürler ve hatta aşırı işlem veya yenileme işlemi yaptırmak gibi nedenlerin hepsi hassasiyete neden olabilir."

UltraCalming™ serisinin tanıtımı için Türkiye’ye gelen The International Dermal Institute ve Dermalogica As Başkanı Dr. Diana Howard yeni UltraCalming™ serisinin piyasada hassas ciltler için üretilmiş diğer ürünlerden nasıl ayrıştığını şu şekilde anlatıyor:

"Hassasiyetten şikayetçi olanların sayısının gün geçtikçe artması, kozmetik ve farmasotik endüstrisini bu durum ile tetiklenen reaksiyonları baskılamaya yardımcı olmak üzere yeni ürünler üretmeye yöneltti. The International Dermal Institute’da yapılan araştırmalar, piyasadaki birçok formülasyonun çok önemli bir anahtar faktör olan nörojenik enflamasyonu hedeflemediğini gösterdi. Bu nedenle, enflamasyonlu, hatta aşırı işlem görmüş ciltlere ve hassaslaşmış ciltlerin ardındaki birçok nedene çözüm sunmaya yardımcı komple bir ürün serisi olan UltraCalming™’i geliştirdik."

Hassasiyetler farklı, çözümü ise tektir.

Yeni UltraCalming™ ürünlerinin içerikleri çeşitli bitkisel özlerin kombinasyonlarından oluşuyor. Bu kombinasyonlar, (yaraların iyileşmesi ve bakterilere karşı savunma gibi vücudun doğal iyileştirme işlevini bozmadan) immunojenik ve nörojenik enflamasyonla ilişkili kızarıklık, iritasyon gibi hassasiyet belirtilerini ve enflamasyonu kontrol altına almaya yardımcı oluyor. UltraCalming™ serisi, tüm Dermalogica ürünleri gibi aynı güven ve etkili formülasyon standartlarına sahip. Hiçbir ürün kurutucu (S.D.) alkol, yapay renklendirici, koku ve lanolin içermiyor. UltraCalming™ serisi hassas ve hassaslaşmış ciltlere gerçek bir rahatlama sağlıyor.