Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivBakım Önerileri

Elleriniz İçin Kolay Bakım

Elleriniz İçin Kolay Bakım

Ellerimiz sürekli göz önünde olan vücudumuzun en önemli bölümlerinden biridir. Her gün kullandığımız ve vazgeçilmez aksesuarımız olduğu yüzümüze gösterdiğimiz özeni ellerimize de göstermeliyiz.

* Bulaşık yıkarken bile ellerinizi nemlendirmeye çalışın. Bulaşık suyunuza biraz badem yağı ekleyin. Yağ nem sağlarken su da ellerinizi yumuşatacaktır.
* Tuzlu limon solüsyonu yardımıyla ellerinizi ölü hücrelerden arındırın. Eski bir diş fırçası yardımıyla ellerinizi bununla fırçalayın. Haftada iki kere ellerinizi yumuşatmak ve renk bozuklukları için uygulayın.

* Ellerinizi ılık suyla yıkayın, herhangi bir bez yardımıyla çabukça ovun. Cildiniz henüz nemli iken bir çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı zeytin yağı karışımını uygulayın. Ellerinizi küçük plastik poşetlerin içine sokun daha sonra da bir çift eldiveni her iki elinize de giyin ve içinde 30 dakika kadar bekletin. Isı, bakımın elleriniz tarafından emilmesini sağlayacaktır.

* Bir fincan sütü mikrodalga fırında 30 saniye ısıtın, ılık olmasında fayda var. Ellerinizi 5 dakika boyunca sütün içinde tutun, bu işem tırnaklarınızın güçlenmesine ve ellerinizin nem kazanmasına yardımcı olur.Sütün içindeki doğal alfa hidroksi asit ölü hücreleri yok ederken yüksek kalsiyum oranı ile tırnaklarınızın güçlenmesini sağlayacaktır.