Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivBakım Önerileri

Gelinlere Özel Saç Stilleri ve Bakım Önerileri

Gelinlere Özel Saç Stilleri ve Bakım Önerileri

Beklenen gün geldi çattı. Gelinliğinizi, düğün yerinizi, fotoğrafçınızı, müziği ve daha pek çok şeyi ayarladınız. Tek birşey daha var: Güzelliğiniz. Bütün gözlerin sizin üzerinizde olduğu bu özel gün için size en uygun saç stillerini ve düğün öncesi dikkat etmeniz gerekenleri sizin için araştırdık.

Gelin saçı, gelinin kişiliğini ve stilini ortaya çıkarır. Düğünde gelin adayı, normal günlerden çok daha güzel ve çekici olmalıdır.

UZUN SAÇLILAR:

Eğer saçınız uzunsa, daha çok zaman ve uğraş gerekmektedir. Duvak veya saçın sarılması, saç stilinde önemli detaylardan biridir. Ayrıca saçın parlak ve bakımlı görünmesi de gerekir. Çoğu zaman uzun saç mı kullanıyorsunuz? Eğer cevabınız evetse, yüzünüze giden bir modelle, omuzlarınıza kadar kestirinki, saçlarınızı sergileyebilesiniz. Böylece, düğün günü, bukle ve naturel bir görünüme kavuşabilirsiniz. İnanın o gün için çok cazip bir fikir!

Tavsiye:

Naturel bukle mi istiyorsunuz? Saçınıza yoğun bukle yaptırarak daha yumuşak bir görünüme sahip olabilirsiniz. Düz saç mı istiyorsunuz? Büyük bir hazırlığa gerek yok giyinin. Saçınız elbisenizdeki herhangi bir iğneye takılırsa endişe etmeyin, hemen düzeltilir.
Eğer saçınız normal bir boydaysa, bukle bukle yaptırıp, saç bandı takabilirsiniz. Yada saçınızın
bir kısmını kulak arkasına atarak, son moda bir tokayla tutturabilirsiniz.

Eğer hayaliniz uzun saçsa, son haftalarda kuaförünüzle konuşup, ufak hilelerle saçınızı uzun gösterebilen bir stil yaratabilirsiniz.


KISA SAÇ:

İnanın yapılacak çok model var. Saçınızı bukle bukle yapabilir ve dolgun bir görünüm kazandırabilirsiniz. Önlerini bukle yapmayın çünkü yüzünüzün kapanmasına neden olur. Saçınızı geriye doğru itin ve arkadaki buklelerin daha yoğun olmasına dikkat edin. Unutmayın, saç stiliniz karakterinizi yansıtır.

Tavsiye:

Saçlarınızın buklelerine dokunmayın, aşağı düşebilir. Parmak uçlarıyla hafif bir saç jölesi sürün ve kendi haline bırakın. Elektiriklenir veya dolaşırsa sakın taramayın. Eğer dokunmadığınız takdirde saçınız düştüyse, kafanızı eğip kurutma makinesiyle karıştırarak sprey sıkarsanız daha dolgun görünmesini sağlarsınız.

Tavsiyemiz,
Önce duvağınızı seçin, daha sonra saç stilinize karar verin.

- Saçlarınızın yapılması bittiğinde mutlaka bir ayna yardımıyla arkadan görünüşüne de bakın. Ayrıca, saç düzleştirici, kıvırcıklaştırıcı ve zikzaklaştırıcı bir makine olmasına da dikkat edin. Böylece farklı farklı saç bölgelerinde kuaförünüz kullanabilsin.

- Eğer duvağınız çıkarılcaksa, kuaförünüzün annenize veya damada nasıl çıkarılacağını göstermesi gerektiğini unutmayın.

- Düğün öncesindeki hafta saçınıza profesyonel masaj ve bakım yaptırın.

- Eğer minyonsanız; duvağın boyu uzun olsunki, daha uzun görünün.

- Eğer ikinci evliliğinizse; duvak giydim bir kere giymem diyorsanız, şapka takabilir ve değişik bir görüntü sergileyebilirsiniz.

- Yeni Trend: Saçınıza değişik ve pırıltılı tokalar takabilirsiniz

TIRNAKLARINIZ:

Uçuk pembe, herzaman için güzel bir seçimdir. Ojeniz bozulsa bile çok fazla belli olmayacaktır. Düğünden önce mutlaka pedikür ve manikür yaptırmalısınız.

CİLT BAKIMINIZ:

Bir düğünü organize etmek zevkli olduğu kadar streslidir de. Stres de cildinizin zarar görmesine neden olabilir. Bu yüzden, cildinize normalden çok daha fazla özen göstermeniz gerekmektedir. Bol su içmeli ve iyi beslenmeli ve uyku düzeninizi bozmamalısınız. Düğün günü güzel bir masaj yaptırabilir ve sonrasında duş alıp güne çok zinde bir şekilde başlayabilirsiniz.

Düğün Gününüzün Mahvolmaması İçin Öneriler:

Düzenli olarak cilt bakımı yaptırıyor ve daha önce cildiniz hiç reaksiyon göstermemişse, düğünden bir hafta yaptırabilirsiniz. Aksi takdirde yaptırmamanız gerekiyor.

Düğün öncesi çok fazla güneşe maruz kalmamalısınız. Düğün fotoğraflarınızda yer alacak kırmızı bir surat asla hoş olmayacaktır. Ayrıca bikini izleri de gelinliğinizde hoş olmaz.

Düğününüze yakın zamanda farklı bir saç rengi ya da farklı bir saç kesimi denemeyin.