Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivBakım Önerileri

40’lı Yaşlarda Bakım

40’lı Yaşlarda Bakım

Bu yaşlarda alışkın olduğunuz görüntüden mahrum kalabilirsiniz ama üzülmeyin çünkü bu yaşlarda görüntünüzün önemini anlıyor,hiç olmadığınız kadar gerçekçi ve daha az eleştirel olmaya başlıyorsunuz.

Doğru bir saç stili,saç rengi ve makyaj bu yaşlarda emin olun sizin hiç olmadığı kadar rahat hissetmenizi sağlayacaktır. 40’lı yaşlar trendy
olmanın zamanı değil, klasik olmanın zamanıdır.

Makyaj olsun,kıyafet olsun hemen her şey 40 yaşın klasikleri arasındadır. Modayı çok uç bir biçimde takip etmezsiniz fakat kendi stilinizi de ne olursa olsun yaratırsınız. Bu yaşlarda aslında daha bakımlı olmalısınız çünkü buna gerçekten ihtiyacınız var.

Bakım derken, saç ayrıntılarına girmek veya çok fazla makyajdan söz etmiyorum. Ama bu yaşlarda saç ve makyaj aslında ayrılmaz bir bütündür. Sabah yataktan kalkarken saçların güzel olması makyajsız olma kusurunu kapatabilir yada dışarı ıslak saçla at kuyruğu yaparak çıkarken az bir kapatıcı, ruj ve allık yardımınıza koşabilir.

Kadınlar bu yaşlarda cildin kurumasından şikayet ettiğinden, iyi bir nemlendirici kullanımı mutlaka gereklidir.Makyaj öncesi her gün bir parça yoğun kremi, avuçiçi arasında ovarak yedirin ve hafifçe cildinize sürün.Böylece daha naturel ve genç bir görünüm elde edersiniz.
20’li ve 30’lu yaşlardaki gibi kırmızı tonları kullanmak yerine,sarı tonları tercih edin.Bunun nedeni ise daha naturel olması ve fondötenin özelliğini yitirmemesidir. İyi bir allık, rimel ve kahverengi göz kalemi de görünümünüze ekstra bir değişim sağlayacaktır.

40’lı Yaşlarda Kullanılması Gereken Ürünler

· SPF Losyon: Biriken güneş zararlarını engellemeye yardımcı olan bir üründür

· Göz Kremi: Kapatıcının pürüzsüz bir biçimde durmasını sağlar.

· Nemlendirici: Eğer cildiniz yağlıysa, yağsız olanı tercih etmelisiniz.

· Allık : Cildinize naturel bir görünüm sağlar

· Göz kalemi ve Rimel : Gözlerinize anlam kazandırır.

· Saç Rengi : Cildinizin az bir makyajla daha parlak bir görünüm kazanmasını sağlar.