Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivBakım Önerileri

Mükemmel Plaj Saçları İçin 10 Öneri

Mükemmel Plaj Saçları İçin 10 Öneri

Plaja adm attığınız andan itibaren farkedilmek ve çekici görünmek mi istiyorsunuz? O zaman saçınızı da unutmayın.! İşte bu yaz mükemmel saçlara sahip olmak için 10 öneri.

1. Saçta kalan koruyucunuz en büyük yardımıcınız: Dışarı çıkmadan önce her sabah saçınıza koruyucunuzu uygulayın. Bu, saçınızdaki kuruluğu da alacaktır.

2. Saçınızı güneşten koruyun. Bu öneri, özellikle saçınızı boyatıyorsanız çok önemlidir. UV ışınlarına karşı spreyi saçta kalan koruyucunuzun üzerine uygulayın. UV ışınlarının saçınızı kurutmasına ve yıpratmasına engel olursunuz.

3. Aksesuar ekleyin. Parlak ve yaza uygun bir bandana ile güzellikğinize güzellik katabilirsiniz.

4. Şekil vermek için tuz kullanın. Tuzlu su, saçınıza şekil verirken özellikle buklelerinizin belirgin olmasına da yardımcı olur. Denizden sonra saçınıza şampuan uygulamayın ve saçınıza kurutucu yardımıyla şekil verin.

5. Saçlarınızı uçlarından aldırın. Yaz, saçlarınızı kurutur ve bu da saçlarınızda kırıkların oluşmasına neden olur. Saçlarınızı yazdan önce sağlıksız uçlarından arındırmak güneşin zararlı etkilerini azaltır.

6. Saç örgüsünü deneyin. Saçlarınızda örgü, plajda enerjik ve canlı görünmenizi sağlar.

7. Kısa saçlarınıza şekillendirici macun uygulayın. Şekillendirici macun, kısa saçlarınıza şekil verirken aynı zamanda güneşten ve klordan da korur. Dışarı çıkmadan önce kuru saça uygulayın.

8. Eşarp takın. Isaçınızı korumak için çok etkili bir yöntemdir. Saçınızın üzerine uzun bir eşarp/ bandana takın ve saç uçlarınızı serbest bırakın.

9. Saç kurutma makinasından uzak durun. Saçlarınızı kendi halinde kurumaya bırakın. Güneşli bir günden sonra saçlarınızı kurutma makinası ile kurutmanız saçlarınıza iki kat zarar verecektir.

10. Yanınıza mutlaka geniş dişli bir tarak alın. Tuzlu su saçlarınızı çok güzel şekillendirirken saçınızın dolaşmasına da neden olur. UV ışınlarına karşı koruyucu ürününüzü tarağınıza sıkın ve saçlarınızı tarayın..