Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivBakım Önerileri

Cildinize Uygun Nemlendirici Seçimi

Cildinize Uygun Nemlendirici Seçimi

Cildiniz çok yağlı dahi olsa mutlaka neme ihtiyacı vardır. Cildinizin tipine uygun nemlendirici kullanmak çok önemlidir. Yanlış nemlendirici kullanımı cildinizin yapısını bozabilir.

Balm: Balmler daha yoğun yapıya sahip, yağ içeren nemlendiricilerdir. Su içermezler. Çok kuru ciltler için uygundur. Adeta bariyer oluşturarak ciltte su kaybını önlerler. Petroleum bazlı balmleren ( vazelin gibi) kaçının. Yalnızca dudaklarınıza uygulayabilirsiniz. Onun yerine balmumu bazlı balmleri tercih edin. Balmumu bazlı balmler, cilt tarafından daha kolay emilirler.

Krem: Kremler, yağ ile çok az suyun bileşiminden oluşur ve yapı olarak yoğundur. Gece kremleri de bu statüye girmektedir. Kremler, normalden kuruya dönük ya da kuru ciltler için uygundur.

Losyon: Losyonlar, daha ince yapıya sahip yağdan çok su içeren likit ürünlerdir. Kremlerden daha az yağlıdır ve daha az nemlendirme özelliğine sahiptir. Losyonlar, normal ya da yağlıya dönük ciltler için uygundur.

Yağ: Yağların losyon ve kremlere oranla daha küçük moleküler yapısı olduğundan cilt tarafından daha kolay emilmektedir ve dolayısıyla daha iyi nemlendirmektedir. Yağlar, kuru ya da hassas olmayan normal ciltler için uygundur.

Jel: Genelde yağsız olurlar. Kremler kadar nemlendirme etkisine sahip değillerdir. Yapıları daha ince olup gözenekleri tıkamazlar . Yağlı ciltler için uygundur.
Nemlendiricilerde genel kural: En yoğun yapıya sahip olan en çok yağ içerendir. En ince yapıya sahip olan ise en çok su içerendir.