Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivBakım Önerileri

30’lu Yaşlarda Bakım

30’lu Yaşlarda Bakım

30’lu yaşlar aslında kadının bir çok vazifesinin olduğu yaşlardır. Kariyer, ev, aile, hepsine sahip olmaya çalışırsınız. Çalışan bayanlar bir yandan kariyerlerini düşünürken diğer yandan çocuklarına ve ailesine vakit ayıramamaktan endişe duyarlar. İşte bu negatif veya pozitif duyguların hepsi, bu yaşlarda kadınları şaşkına çevirir ve ‘daha iyi olma ve daha fazlasını yapma’ düşüncesi oluşturur.

Bunların dışında 20li yaşlarda yaptığımız hatalar veya geç kalmalarımızla yüzleşiriz. Örneğin, egzersiz yapmamak, dışarıda geç saatlere kadar gezip tozmak, saatlerce güneşin altında yatmak aslında geçmişimizden bugünümüze en derin etkileri yaratmaktadır. Ciltteki kırışıklıklar veya çiller, metabolizmanın daha yavaş çalışması gibi ufak sorunlar bizim için birer sorun haline gelir ve biz hiçbir zaman yaşlanmanın dünyanın sonu olmadığını anlayamayız.

Şimdi bu küçük kusurları takıntılı haline getirmemeli,aksine kendimize 20’li yaşlarda baktığımızdan daha fazla bakmalıyız. Mesela buna kendimize uygun makyaj ürünleri alarak,güzel bir saç kesimi ve doğru bir saç rengi seçerek yapabiliriz.

Bilmeniz Gerekenler

Eğer 20’li yaşlardan güneşten korunma ürünleri kullanmadıysanız, mutlaka kendinizi bu konuda tetiklemeniz gerekmektedir. Güneşin zararlarını mümkün olduğu kadarıyla azaltmak, cildinizin yaşlanmasını engellemek ve ciltte çizgileri engellemek için her gün 15 veya 30 SPF güneş koruyucu ürünü kullanmalısınız. Aynı zamanda bu ürünün yanında bir de nemlendirici kullanmalısınız. Eğer isterseniz bir dermatoloğa başvurabilir ve bu sorunları yok edecek kendinize en uygun ürün ve bakımları bulabilirsiniz.

Hormonal değişimler ara sıra ciltte sivilcelenmelere yol açabilir, bu yüzden kusurlar ve kırışıklıklarla aynı zamanda mücadele etmelisiniz. Cildinizin çok kurumasından kaçınmak için yağsız nemlendirici ve yetişkinler için olan akne ürünleri kullanılmalıdır. Makyaj yaparken kullandığımız nemlendirici,göz farı,ruj vb ürünler aslında bizim hayat kurtarıcımızdır. Bunun nedeni ise özellikle çalışan bayanlarımız için günün 12 saati çalışmak veya çocuklarıyla ilgilenmekten kısıtlı bir zamanlarının olmasıdır. Bu yüzden fondöten, dudak kalemi, ruj ve allık gibi ürünler aslında güzellik için en çok kullanılan hilelerdir.

30’lu Yaşlarda Kullanılması Gereken Ürünler

· İyi Bir Nemlendirici: Her gün kullanılması gereken bir üründür. Eğer cildiniz yağlı ve akneye meğilliyse,mutlaka yağsız olanı seçmelisiniz.

· Göz Kremi: Göz çevresindeki cilt fark edilebilir bir şekilde kurumaya başladığı için, kapatıcı uygulamadan önce mutlaka kullanılması gereken bir üründür.

· Kapatıcı

· Fondöten

· İkili Allık: Bir tanesinin cildinizle kolaylıkla uyuşması gerekirken,diğeri ise cildinizi canlandırmalı ve parlak bir biçimde gölge sağlamalıdır.

· Naturel Renkte Ruj

· Kozmetik Çantası: El çantanızın içinde mutlaka bulundurmalısınız.

· Yüz Temizleme Pamuğu: Yüzünüzü yıkamaya vaktiniz olmadığı zaman yüz temizlemesine yardımcı olan etkili bir üründür.