Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivBakım Önerileri

Saç Uzaması İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Saç Uzaması İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Saç uzamasında etkili pek çok etken vardır. Diet yapmak, stres, iklim ve genetik gibi... İşte size birkaç öneri, denemeye değer.

Saçın Uzamasında Etkili Bitkiler

Papatya : Saçların sağlıklı uzamasını destekler.

Isırganotu: Saç uzamasını destekler ve saç dökülmesini azaltır.

Bu bitkileri suda kaynatın, soğumasını bekleyin ve saçınıza dökün.

Saçın Uzamasına Yardımcı Olan Vitamin & Besleyiciler

· C vitamini özellikle turunçgil meyve ve suları, brokoli ve yeşil biber gibi taze meyve ve sebzelerde bulunur.

· B Kompleksi

Et, balık, karaciğer, buğday tohumu, peynir, süt ve yumurta gibi besinlerden alınır. Protein de aynı zamanda saçlarınızı güçlendirir.

Diğer Yardımcı Öneriler

· Saç kesimi : Evet,bu devrede küçük bir gerçek var ki o da saç kesiminin saçlarınızı uzatmaması! Kırıkları önlemek için saçlarınızı uçlarından kestirmeniz sadece saçlarınızı sağlıklı gösterir .O yüzden her altı haftada bir düzelttirmelisiniz.

· Tarama : Saçlarınızı çok fazla taramanız saçlarınızı yıpratır. Yağların kafa derinizden saç uçlarına kadar yayılması için saçlarınızı taramanıza gerek yok. Kafa derinizi en az şekilde taramanız, saçların uzamasını hızlandırır, kan dolaşımını teşvik etmeye yardımcı olur.

· Kafa Derisi Masajı: Saçların uzamasına çok yararı vardır. Duştayken saçlarınıza besleyici uygulayın ve 3-5 dakika yuvarlak hareketlerle masaj yapın. Bu, kan dolaşımını teşvik ederek,saçların daha parlak uzamasını sağlar.

· Egzersiz: Tüm sağlığınız için çok büyük bir etkendir. Metabolizma ve kan dolaşımınızı hızlandırarak saçların uzamasında etkilidir.