Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivBakım Önerileri

Cildinizin Sağlıklı, Genç ve Işıl Işıl Görünmesi İçin Öneriler

Cildinizin Sağlıklı, Genç ve Işıl Işıl Görünmesi İçin Öneriler

Pek çok insan ciltlerinin daha iyi görünmesi için farklı farklı yöntemler denemektedir. Toksik olmayan cilt bakımı ürünleri kullanmak çok önemlidir. Bu cilt bakımı ürünleri cildi tahriş etmez ve olumsuz etkileri de yoktur.

Cildinize zarar verebilecek aşağıdaki unsurlara dikkat etmelisiniz:

- UV-ışınları– Solaryum ve güneşten uzak durmalısınız. Cildinizde kırışıklık, yaşlanmaya neden olurken kanser riskini de büyük ölçüde arttırmaktadır. Güneşe çıktığınızda mutlaka güneş koruyuculu krem kullanmalısınız.

- Sert deterjanlar – iyonik deterjanlar diye de adlandırılan bu deterjanlar cildinize oldukça zararlıdır. Şampuanlar, sabunlar, bulaşık deterjanları, çamaşır deterjanları cildinize zararlı olabilecek kimyasallar içerebilir. İçerikleri kontrol edin: Eğer sodium lauryl sulfate, sodium laureth sulfate ya da ammonium lauryl sulfate or ammonium laureth sulfate gibi benzerlerini içerirse başka bir deterjan kullanmaya başlayın.

- Sıcak su ve klor- Çoğu musluk suyu klor içerir. Klor, cildinizin zarar görmesine neden olabilir. Sıcak su, cildinize zarar verir. Sıcak su ile cildiniz ne kadar uzun süre temas ederse o kadar zarar verir. The hotter the water and the longer you are in it, the more damage it can cause. Duşta ya da cildinizi temizlerken sıcak su yerine ılık su kullanmaya dikkat edin.

- Tahriş ediciler – Hassas bir cilde sahipseniz tahriş edicilerden uzak durmanızda fayda vardır.

- İltihaplanma – İltihaplanma, vücudunuzun yanma, travma ve enfeksiyona karşı bir tepkisidir. İltihaplanma da akne ve egzamaya neden olur.

- Göz çevresinde şişkinlik- Şişkinlik, kırışıklık ve ciltte sarkmaya neden olur. Şişkinliğin en büyük iki nedeni uykusuzluk ve fazla alkol alımıdır.

- Gözlerini kısmak ve kaşlarını çatmak- Çok fazla gözlerini kısmak kaz ayağında kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Kaşlarını çatmak ise alnınızda kırııklıkların oluşmasına neden olur .

- Fazla makyaj- Uzun süre kalıcı makyaj ürünleri, sert kimyasallar içerir ve cildinize zarar verebilir. Özellikle göz çevreniz için mümkün olduğu kadar az makyaj ürünü kullanmalısınız. Güzel bir temizleyici ile cildinize zarar vermeden makyajınızı temizleyebilirsiniz.

- Fazla temizleme - Günde ki kereden fazla cildinizi temizlemek cildinizi kurutabilirken aynı zamanda hassas cildinizi yorabilir. Sert kimyaslardan kaçınarak doğal içeriklere sahip ürünler kullanmalısınız.