Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivBakım Önerileri

Sirke İle Doğal Güzellik

Sirke İle Doğal Güzellik

Sirke, vücut bakımında pek çok güzellik sorununa çözüm olmaktadır. Sirke, cildinizi arındırırken gözenekleri temizler ve cildinizin nefes almasını sağlar. Güzellik bakımlarınız için sirke satın alırken mutlaka yüksek kaliteli olanı almaya özen gösterin. Güzellik bakımlarınız için elma sirkesi önerilmektedir.

Elma Sirkeli Cilt Temizliği

İki yemek kaşığı elma sirkesi ile iki yemek kaşığı suyu karıştırın. Pamuk yardımıyla cildinizi bu solüsyonla temizleyin. Göz çevrenize getirmemeye özen gösterin. Su ile durulayın. Bu solüsyon, cildinizi kir ve yağdan arındırırken gözeneklerinizin açılmasını sağlar.

Biberiye & Sirke Saç Durulama Suyu

Bu durulama suyunu şampuandan sonra saç besleyicisi yerine kullanabilirsiniz. Aynı zamanda saçınızı şekillendirici ürünlerden güzel bir şekilde arındırmaktadır. Sirekli durulama suyu aynı zamanda saçınızın parıl parıl parlamasını sağlayacaktır. Biberiye ise saç derisinde kan dolaşımını düzenler ve saçın daha hızlı uzamasını sağlar. Kuru ve incelmiş saçlar için özellikle önerilir.

İki dal biberiyeyi bir kavanoza koyun. Kavanozu elma sirkesi ile doldurun ve bir hafta boyunca karanlık bir odada saklayın. Günde bir kere kavanozunuzu sallayın ve biberiyenin iyice dağılmasını sağlayın. Bir hafta sonra suyu süzün.

1/3 fincan solüsyonu 3 fincan su ile seyreltin. Şampuanlanmış ıslak saçınıza ve saç derinize uygulayın. Saçınızı durulayın.

Sirkeli Gece Kremi

1/2 fincan zeytin yağını ¼ fincan elma sirkesi ve ¼ fincan su ile karıştırın. Bu karşımı gece kremi yerine kullanabilirsiniz. Zeytin yağı, cildinizi nemlendirirken sirke de cildi bakterilerden arındırır.