Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivBakım Önerileri

Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları

Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları

Hepimizin baş belası sivilcelerden kurtulmak ve oluşmasını önlemek için yapılacak en önemli şey cildimizi temiz tutmaktır. Oluşmuş bir sivilceyle ise fazla oynamamak en iyisidir. İşte sivilcelerimixle baş edebilmek için izlememiz gereken adımlar:

Temizleme

Yüzünüzü nazik, yağsız ve parfümsüz bir temizleyici ile yıkayın. Yağlı bir cildiniz varsa benzoil peroksit ya da salislik asit içeren bir temizleyici kullanın.
Cildinizi eksfoliye etmeyin. Tahriş olmuş cilt, gözenekler etrafında şişer ve akneye neden olabilir. Cildiniz çok yağlı değilse tonik kullanmanıza gerek yoktur, tonik cildi kurutabilir.

Bakım

Benzoyl peroksit, glikolik asit veya salislik asit içeren bir akne bakımını tüm yüzünüze uygulayın. Gece sivilce kurutucu bir ürün kullanın ve yüzünüzün kuru kısımlarına ise yağsız nemlendirici uuygulayın. Sabah ise yağsız bir güneş koruyucu jeli tüm cildinize uygulayın.

Kapatın

Küçük bir makyaj fırçası ile cildiniz ile aynı renkteki kapatıcı ya da krem fondöteni sivilcenizin üzerine uuygulayın. Sivilcenizin etrafındaki fazla kapatıcıyı parmaklarınız ile yayın. Kapatıcınızın üzerine pudra uygulayın.

· Cildiniz yağlı ise ve toniğe ihtiyacınız varsa T bölgesine tonik uygulayın. Fazla sebumu emmesi için haftada iki kere kil maskesi uygulayın.

· Sivilcenin yarattığı şişkinlik ve kızarıklığı acilen yok etmek istiyorsanız (düğün ya da iş toplantısından dolayı) doktorunuzdan kortizon iğnesi rice edebilirsiniz. Bu sivilcenizi yatıştıracaktır. İğneden korkuyor ya dermatoloğa gitmek istemiyorsanız bir damla kortizon kremi ya da ve Vasocon-A göz damlası ile kızarıklık ve şişkinliği geçici bir süre yok edebilirsiniz.