Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivBakım Önerileri

Sonbaharda Cilt Bakımı

Sonbaharda Cilt Bakımı

Cildinizin ihtiyaçları mevsime ve sıcaklık değişimlerine göre değişmektedir. Cildinize en iyi bakımı sunmanız için birkaç öneri:

Eksfoliye Edin

Yaz mevsiminin sonunda cildiniz donuk ve kuru görüneblir. Cildinizi eksfoliye etmek cildinizin ölü hücrelerden arınmasını sağlarken aynı zamanda uzun süre güneş koruyucu kullanmaktan yağ ve kir dolmuş gözeneklerin açılmasını da sağlar. Mutlaka yumuşak yapılı bir eksfoliyan kullanmalısınız. Haftada bir ya da iki kez cildinizi eksfoliye etmeniz yeterlidir. Gerekitğinden fazla eksoliye etmek cildinizin ışıltısını yitimesine neden olur.

Temizleyicinin Önemi

Yazın nem ve sıcaklıktan dolayı cildiniz normalden daha yağlı olur. Bu yüzden yazın cildinizi derinden temizleyen bir temizleyiciye ihtiyacınız vardır.. Fakat sonbaharda sıcaklığın da düşmesiyle daha narin bir temizleyiciye ihtiyacınız vardır. Cildinizin doğal yağlarına zarar vermeden temizleyecek bir temizleyici işinizi görecektir.

Nemlendiriciyi Unutmayın

Yazın sadece güneş koruyucu kullanmış olabilirsiniz fakat sonbaharda mutlaka A, C ve E vitaminleri ve antioksidan içeren bir nemlendirici kullanmalısınız. Bu içerikler, güneşin neden olduğu zarar verici toksinleri nötralize eder ve yaz bittikten sonra daha fazla zarar vermesini engeller. Cildiniz kuruysa gece nemlendiricinizi tüm yüzünüze uygulayın. Yağlı bir cildiniz varsa gece yalnızca yanaklarınız gibi kuru bölgelere uygulayın.