Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivBakım Önerileri

Tırnak Sararmasına Karşı Çözümler

Tırnak Sararmasına Karşı Çözümler

Sararmış tırnaklar, görüntü olarak rahatsız edicidir.

Temelde sararan tırnağın, sararma nedeni önemlidir. Örneğin, sigara veya kimyasallarla uğraşan kişilerde tırnak sararması olabilir, kullanılan oje, güçlü güneş ışığı etkisiyle tırnağı sarartır ama en önemlisi tırnak sararması bir rahatsızlık belirtisi olabilir.

Elbette sürekli sigara ve kimyalarla uğraşan kişiler, sigarayı ve kimyasal maddeler ile teması kesmezlerse bu sararma geçmeyecektir.

Rahatsızlık belirtisi için mutlaka uzman hekimden yardım alınması gerekir.

Bizim konumuz; en çok bayanları ilgilendiren ve genelde sararma nedeni olan, kullandığımız ojenin tırnaklarımızı sarartmasıdır!

Genelde koyu ojenin tırnak sararmasını neden olduğu düşünülür oysaki açık renk’te ve taze olmayan ojeler de özelikle güneşin güçlü olduğu yaz mevsiminde tırnak sararmasını neden olabilir.

Önerimiz:

Ya oje altına, yani doğal tırnak üstüne kullanacağınız koruyucu baz sürmenizdir ki; Ezflow Milky Base Coat, doğal tırnak platosunu korur ama aynı zamanda sürdüğünüz ojenin daha uzun süre dayanmasını sağlar, soyulmaları önler.Ya da oje üstüne kullanabileceğiniz, ojenin güneş ışığı etkisiyle tırnağı sarartmasını önleyen Ezflow Never Yellow Sealer, hem sararmayı önler hem de ojenizin uzun süre parlak ve dayanıklı olmasını sağlar.Eğer çok yoğun bir koruma isterseniz ki koyu oje kullandığınızda tavsiye ederiz, önce en alta Milky Base Coat, oje üstüne de Never Yellow Sealer sürmenizdir.