Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivBakım Önerileri

Tonik Önerileri

Tonik Önerileri

Tonik, her cilt tipi için gereklidir. Cildinizi temizledikten sonraki aşamadır. Cildinizi tazeler. Aynı zamanda kan dolaşımını arttırırken cildinize sağlıklı bir ışıltı kazandırır.

Tonikleme işlemi, cildinizi temizme işlemini cildinizde kalan kalıntıları temizleyerek sona erdirir. Ayrıca, gözeneklerin sıkılaşmasına da yardımcı olur.

Tonikleme Önerileri:

· Cildi toniklemenin en güzel yolu, pamuğu bir kase tonik içinde buzdlabında tutmaktır. Cildi temizledikten sonra cildinizi tonikli pedlerle silin ve cildinizi minik ve çabuk vuruşlarla canlandırın. Bu işlem, kan dolaşımınızı hızlandıracaktır.

· Toniğin içine batırılmış koton pamukları kullanarak, yanaklardan başlayarak yukarı ve dışarı doğru hareketlerle minik vuruşlarla da toniği uygulayabilirsiniz. İki elinizi de kullanarak şakaklara doğru minik vuruşlarla uygulayabilirsiniz. Şakaklarınızın her birine yumuşakça bastırın. Çene ve burun köşelerinde dairesel hareketleri deneyin. Göz çevresi için de dairesel ve yumuşak hareketler uygulayın.

· Alkol bazlı astringentler, yağlı cilt için önerilmektedir. Eğer cildinizde yanma hissederseniz kullanmayı kesmelisiniz. Onun yerine gül, bal ya da nane içeren bitkisel tonikleri deneyin. Gül içeren tonik , cildin yapısını geliştirme konusunda oldukça iyidir. Yağlı cildiniz varsa cildinizi gün içinde bikaç kez güllü tonik ile silin. Bu işlem, fazla yağı atarak cildinizin kir ve terden de arınmasını sağlayacaktır. Güllü toniki her cilt tipi için uygundur.