Saç Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: judas - Güzelliğine Düşkün
#1083847 Kızlar, şampuanlarda elzem olarak kullanılması gereken maddeler var, bazı maddelerin birbirlerine alternatifleri olabiliyor fakat bazı maddelerin alternatifi yok. Benim için önemli olan sülfatsız oluşu çünkü daha önce yazdığım gibi saçlarımı matlaştırıyor ve bildiğim kadarı ile otacıda ıvy ve galiba 10 bitki özlü olan şampuanda sülfat yok bu da iyi bir şey. En azından diğer market şampuanlarından iyi. Birde şu açıdan bakmak lazım Bc Bonacure acil kurtarma seti alacağımı ifade etmiştim, dün ürünlerim geldi şampuanın içinde sülfat var mesela ki bu şampuan market şampuanı değil :) Bu yüzden içerik konusuna çokda fazla takılmayın derim zira yüz temizleme jellerimizin içinde de benzer maddeler var ve başa çıkamayız.

Lush'ın katı şampuanlarını bende severdim, elimde hala bir kalıp limonlu katı şampuanından var bozulma derdi olmadığı için saklıyorum :)

Keratin konusuna gelirsek, kullanılan saf keratin değil hatta keratin o ürünlerin içinde herhalde %5 falan ama içerikteki diğer maddeler saçı dolduruyor bu da belli bir süre saçın güzel görünmesini sağlıyor bence kullanılmasında sakınca yok ama iyi ürün seçmek gerek içeriğinde kanserojen maddeler olan ürünlerde var, olmayan ürünlerde var. Saça bir zararı olmaz ama fazla solumamak lazım, burada uygulama yapan kuaför daha büyük bir risk grubunda bence...
Kullanıcı avatarı
#1083895 Bonacure Acil kurtarma Şampuan
Bonacure Acil kurtarma Bakım Kürü
Bonacure Acil kurtarma Yoğun Sprey Krem
Bonacure Acil kurtarma Yoğun Sprey Kür
Bonacure Acil Kurtarma Kırık Önleyici Saç Ucu Serumu

Bu akşam bonacure seti denedim efendim. Önce şampuanıyla güzelce yıkadım, nemini iyice aldım. Sonra bakım kürünü saçıma güzelce yedirdim, bona taktım ve sonra ısı verdim 30 dakika kadar. Isı verme işi için oldukça pratik bir çözüm okumuştum bir yerlerde. Hani şu zayıflamak için bele takılan sauna belt var ya, onu sarmalayıp başınıza takıyorsunuz, görüntü enteresan fakat etkisi inanılmaz.

Kürün bekleme süresi bittikten sonra saçlarımı duruladım, suyunu yeniden aldım ve yoğun sprey kür sıktım heryerine, en son ise minicik bir parça saç ucu serumundan yedirdim saç uçlarıma.

Sonrasında kuruttum. Mis gibi kokuyorlar şu an. Bc başlığındada yazdım, saçlarımın uçları harici hiç bir yerinde sorun yok bu yüzden bu ürünü kullanma amacım saç uçlarımı kopmalardan koruyup sağlıklı uzatmak. Uzun vadede memnun kalmayı umuyorum, bakalım...
Kullanıcı avatarı
Gönderen: espadrilles - SüsLü
#1083906 judas internette bir sürü araştırarak bulacağımız şeyleri tek seferde vermişsin çok sağol

sen 3 cm den bile kıyım olarak bahsediyorsun ben napayım :( saçlarımın uçlarını aldırmak için 10 ekimde gittiğimde en az 10 cm lik bi kıyım gerçekleşmişti (15 de olabilir çünkü kıvırcık haline göre öyle görünüyordu), hesaplarıma göre 3 ay geçti yani 3 cm uzamıştır. saçım kıvırcık olduğu için de göze 1,5 cm olarak görünüyordur.

yapılabilecek en iyi şey beklemek :(( bakımlar sadece saçı biraz güçlendirir uzamasını hızlandırmaz dimi
Kullanıcı avatarı
#1083951 Tatlım, saçları hızlı uzattığı rivayet edilen bir çok formül var fakat bilimsel olarak bakarsak, bu kadar bakım, masaj ile yani kafa derisine oksijen taşıyıp saç köklerini uyararak normalde 1.5 cm uzayan bir saç ayda herhalde 2 cm uzamaya başlar diye düşünüyorum bunun dışında öyle ayda 3 cm, 5 cm bunlar hikaye...Olsun 2 cm de kardır ve esas olan saçları güçlendirmek, yeni uzayan saçların maksimum sağlıkla uzamasını sağlamak, zaten sağlıklı saç kolay kolay incinmez...

Şöyle bir örnek vereyim, eğer bilgisayar kullanıyorsanız, internette çok vakit geçiriyorsanız kısaca klavye ile sıkça haşırneşirseniz muhtemelen benim gibi tırnak kesmekten bıkmışsınızdır... Biz klavyenin tuşlarına vurdukça eller hareket ediyor, parmak uçlarına masaj yapmış oluyoruz bir nevi, bu sayede o bölgedeki dolaşım artıyor ve tırnaklar uzamaya başlıyor :) Tabii eğer vitamin eksikliğiniz yoksa...

Esasında benimde 10 cm e ihtiyacım vardı fakat ben yavaş yavaş kesmekten yanayım çünkü saç o boya gelene kadar uçlardan yeniden kırılmış incelmiş oluyor, ne gerek var, yavaş yavaş o uzasın ben uçlardan alayım diye anlaştık saçlarımla aramızda :)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: espadrilles - SüsLü
#1084105 aynen benim aslında o 10 cm e ihtiyacım vardı belki çünkü uçları cidden baya yıpranmmıştı ama kuaför fikrimi sormadan kafasına göre kesti sanane yani. az kes deyip elimle gösterdikten sonra onun karışmaması lazım.

saçları rahat açacak bir krem önerin var mı? bana john frieda miraculous recovery dışında gerçekten çok güzel diyebieceğim bir saç açıcı gelmedi çünkü zor bir saçım var. ama bahsettiğim ürün 150 ml ve 26 tl. şimdi duru'nun kremini aldım 700 ml ve 3 tl:) fena değil ama saçımda kayarcasına açabilecek bir krem arıyorum john frieda ya alternatif.
Kullanıcı avatarı
#1084107 Tatlım saç kremleri için saçında dolaşma problemi olan diğer arkadaşlara danışmak lazım çünkü ben hiç saç kremi kullanmadım yanlış yönlendirmek istemem...
Kullanıcı avatarı
#1084142 Saçların kıvırcık bildiğim kadarıyla dolaşma o yüzden olabilir tatlım, nemsizlikten dolayıda dolaşma olabilir bir danışalım.
Kullanıcı avatarı
#1084156 Bu arada kızlar, saç bakımlarımı cilt bakımlarımı özel tarihlere göre yapıyorum. Nasıl yani diyenler googleda "kozmik bakım" olarak aratıp karşılarına çıkan ilk bloga dalıp takibe alabilirler...Hem insanı motive ediyor hem maksimum fayda sağlıyor, malum ayın dünya üzerindeki etkisi tartışılmaz, sadece denizlerde gelgite değil vucudumuzdaki su ile de doğrudan bağlantılı bu yüzden bir bakın çok eğleneceksiniz...
Kullanıcı avatarı
#1084260 Bu arada, şampuanım bitmişti, evde stok yaptığımdan mutevellit çıkarıp birini banyoya koydum, içine çam terebentin ve bepanthene eklemeyide ihmal etmedim tabii sabahın köründe... Canım annem, kızım yorgun gelir bari şampuanını hazırlayayım diyerek içine yeniden çam terebentin ve bepanthene koymuş, saçlarımı bir yıkadım yamuk yumuk yağlı bir şey oldu birde diyorum ki saçlarım iyice yumuşadı elimden yağ gibi kayıyor, tabii kayar iğrençççç!!! :toofunny:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: mltm1903 - BaKımLı
#1085640 heheh judas çok kötü olmuş o ya iki kez yağ eklemek :) bu arada ben de nude kuru saçlar için şampuan aldm ama henüz içine çam terebentin bepanthene ve bemiks eklemedim bir sorayım dedim bu şampuana da eklesem sorun olur mu diye :blushing: bişey olmaz dimi her şampuana eklenebilir yani
Kullanıcı avatarı
#1086299 Kızlar selam, senelik izin dolayısı ile foruma bir süre ara vermiştim artık döndüm :)

mltm1903 tatlım bende Nude kullanıyorum ekleyebilirsin hiç bir sakıncası yok ama dikkat et benim hadise gelmesin başına hahaha
Gönderen: aslll - Güzelliğine Düşkün
#1090324 Merhaba judas. Oncelikle yazilarini hayranlikla okudum konuya her ne kadar biraz gec kalsamda :) Sana birkac soru sormak istiyorum 1. si camterebentin yaginin onerdigin bir markasi varmi? 2.si camterebentini sampuana hangi olcude koyuyorsun? 3.su nude sampuan gratislerde olanmi yoksa eczanelerdemi var? ve 4.su sirkeyi durulama suyu olarak suyla mi karistirip dokuyorsun saca eger boyleyse hangi oranda? Umarim sorularrimla sikmadim seni cevaplarsan cok sevinirim :)
Kullanıcı avatarı
#1090459 ya kızlar bugün sinameki kürünü 3.kez saçıma uyguladım sanki yaptığımda saçım daha fazla dökülüyor yıkama esnasında, sürerken saçımı öne eğip ters yöne sürüp tepede toplayıp bekletiyorum ondan mıdır sizce? :dontknow:
Kullanıcı avatarı
#1090504 2-3 saat bekletiyorum canım, saçı döküp yeniden sağlıklı saç çıkarma muhabbeti mi var bu kürde de :blushing:
Kullanıcı avatarı
#1090510 Zamanı dolan ve bekleme moduna geçmiş saçları döktüğüne dair bir rivayet var, bende öyle aman aman bir dökülme yapmamıştı ama kullananların bir kısmı kür ilerledikçe dökülmenin azaldığını bazısı çoğaldığını söylüyor bu yüzden bence 1 saat iyi bir süre fazla bekletme derim tatlım.
Kullanıcı avatarı
#1090511 tamam canım teşekkür ederim önümüzdeki hafta sonu 1 saat bekleteyim bakalım değişim olacak mı :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
#1090517 Rica ederim canım... Bu arada kızlar nazar değmesin saçlarım bu ara epey hızlı uzuyor, yeni çıkan bebek saçlardada müthiş bir artış var... Ne yapıyorsun diye sormayın çünkü aldığım saç maskelerini bile kullanamayacak kadar yoğun olduğumdan hiç bir bakım ve kür uygulaması yapamıyorum sadece çinko tabletlerine devam ediyorum hepsi bu... Laf aramızda çinko ve magnzeyum eksikliğim olduğu için başlamıştım, kafanıza göre içmeyin diye uyarayım...
Kullanıcı avatarı
#1090878 judas öncelikle saçının hızlı uzamasına sevindim sanki benim ki de uzadı bu aralar :banana: bu arada dedğin gibi 1 saat beklettim sinamekiyi ve dökmedi bu sefer çok mutlu oldum uzasın artık saçlarımmm :)
Kullanıcı avatarı
#1090911 Sanki uzadı diyorsan kesinlikle uzamıştır. Saçlarının dökülmemesine sevindim, inşallah tez zamanda istediğin boyda saçlara kavuşursun tatlım benim :bye:
Gönderen: FirstBeauty - Güzelliğine Düşkün
#1091046 Herkese Merhaba
Buldugum sampuani sizinle paylasmak istedim cunku sacimi eski sagligina kavusturabilmek icin cok uzun suredir ugrasiyorum. Hem maddi hem manevi anlamda gercekten yoruldum. Yillar once acici ve boyalarin temas etmesiyle birlikte yipranan, azalan sacimi duzeltmek icin denemedigim yol kalmadi ve nihayet gercekten cozum ureten o sampuani buldum... Aylardir yurt disina giden arkadaslarimdan rica edip getirtiyorum. ve artik Turkiye de de satiliyor. Reklam olur diye yazamiyorum ilgilenenler mesaj atarsa ismini de veririm
Bayanlar saciniz uzasin, yapilansin,gurlessin ve en onemlisi kendi nem dengesini bulup saglikli bir hale gelsin istiyorsaniz mutlaka deneyin!!! Mutlaka!!!

bu arada belirtmeden gecemiycem, denedigim yollar:
her turlu sac bakim yagi
brezilya fonu
haftalik yaptirdigim sac bakim kurleri
keratinler
servet harcadigim unlu markalarin sampuanlari
hicbiri bu sampuanin yarattigi etkinin 10 da 1 ini yaratmadi.

onerimi lutfen dikkate alin ve artik bos yere hem zamaninizi hem de paranizi harcamayin bayanlar...
Gönderen: FirstBeauty - Güzelliğine Düşkün
#1091083 Herkese Merhaba
Buldugum sampuani sizinle paylasmak istedim cunku sacimi eski sagligina kavusturabilmek icin cok uzun suredir ugrasiyorum. Hem maddi hem manevi anlamda gercekten yoruldum. Yillar once acici ve boyalarin temas etmesiyle birlikte yipranan, azalan sacimi duzeltmek icin denemedigim yol kalmadi ve nihayet gercekten cozum ureten o sampuani buldum.Aylardir yurt disina giden arkadaslarimdan rica edip getirtiyorum. neyseki artik Turkiye ye de geldi. Mane`n Tail...bazi internet sitelerinde satiliyor
Bayanlar saciniz uzasin, yapilansin,gurlessin ve en onemlisi kendi nem dengesini bulup saglikli bir hale gelsin istiyorsaniz mutlaka deneyin!!!

bu arada belirtmeden gecemiycem, denedigim yollar:
her turlu sac bakim yagi
brezilya fonu
haftalik yaptirdigim sac bakim kurleri
keratinler unlu markalarin sampuanlari
hicbiri bu sampuanin yarattigi etkinin 10 da 1 ini yaratmadi.
onerimi lutfen dikkate alin ve artik bos yere hem zamaninizi hem de paranizi harcamayin bayanlar..
Kullanıcı avatarı
Gönderen: aynec - BaKımLı
#1095014 Saç bakım yağı olarak nette keşfettiğim ve memnun kaldığım hatta artık başka saç bakım yağı kullanmam dediğim :) bi ürünü sizlen paylaşmadan edemiciim :) Belki konuşulmuştur bilmiyorum."Natura Therapy Canlandırıcı Saç Bakım Yağı" Ben şuradan aldım fiyatı gayet uygun, başka yerlerde 20 tl gibi fiyatlara satılabiliyor. Hadi alın kullanın gelin memnuniyetinizi paylaşın ;)
Kullanıcı avatarı
#1095094 kızlar sinameki kürünü daha önce yazdığım gibi neredeyse her pazar uyguladım yazın başına kadar sonra bıraktım yazın yapamadım saçlarım acayip uzadı maşşşaalllaahhh :blushing: içindeki badem yağı bemiksden dolayı yapmaya devam edeceğim fırsat buldukça zaten sinamekim bitmedi. sizlere de söyleyeyim dedim cidden işe yarıyor :love10: :love10:
Gönderen: fatma61 - BaKımLı
#1095726 ardıç tohumu yağı, ölmez çiçek yağı ve argan yağını karıştırın. bunu saç dip ve boylarınıza haftada 1-2 kez uygulayın. saçınızdaki değişimleri 1 ay içinde görürsünüz. pasparlak, sağlıklı ve güçlü saçlar için bire bir.
Gönderen: aysunyaman34 - Güzelliğine Düşkün
#1100131 Moodhex Saç Bakım Yağı kullanan var mı? Ben badem yağı ve zeytin yağını birbirine karıştırıp banyo öncesi beslemesi için sürüyordum. Bir arkadaşım önerdi bu ürünü kullanmaya başladıktan sonra 2. 3. kullanımından itibaren saçlarının elektiriklenmesi gitmiş. Memnun kaldım dene istersen dedi ama tereddütte kaldım açıkçası bitkisel yazıyor ama.. Kullanan var mı aranızda memnun kaldınız mı? tavsiye eder misiniz? http://www.moodhex.com/urunler/moodhex-hair/ bu ürün ama bilemedim. :angryfire: