Hobileriniz
Kullanıcı avatarı
Gönderen: obusum - KoKoŞ
#1082543 Benim de Singer marka bir dikiş makinem var. Çok memnunum benim işimi görüyor açıkçası. Dikiş dikmeyi çok seviyorum. Özellikle çanta dikmeyi. Annem yazın kumaş çanta kullanmaya bayılır. Ben dikiyorum, o kullanıyor. Şimdi de önlük - eldiven vs bir mutfak takımı dikiyorum :)
Gönderen: leones - Güzelliğine Düşkün
#1100058 Günlük hayatta; her zaman biçok şey ile uğraşan hanımlar bu koşturmacanın içerisinde ardı ardına geçen günlerde yoğun tempoda; plan program derken kendilerine vakit ayırmayı unuturlar. Ayrıca bazı zamanlar boş kalan vakitlerin de de öyle bir durum oluşur ki; acaba ne yapmalıyım diye kendi kendilerine bir duraksarlar. Kadınların birçok, ev hayatı, çocuklar ve iş hayatı gibi etkenlerin kendisini çevrelemiş olmasından dolayı kendilerine kaça koşa bile olsa vakit ayırmak biraz zor olabilir.

İş hayatının yoğunluğu, iş yerindeki gün boyu süregelen sosyal yaşam, , insan ilişkilerini olumlu ve ayakta tutmak iş disiplini, yetişmesi gereken işler toplantılar, ya da ev hanımları için ev hayatındaki bitmeyen işlerin yoğunluğu , çocukların özel işleri , okul, ders veli toplantıları, alışveriş, yemek ev bakımı, ev temizliği, ev dekorasyonu, bahar temizliği, yaz temizliği, kış temizliği derken oturup bir kahve çay içmek en iyi dinlendiğimiz zaman gibi hissettirebilir. Belki bir gün ya da ayırabildiğimiz birgün içerisinde birkaç saat kadar, kendimiz için ayırdığımız zaman diliminde kendi zevk ve isteklerimize uygun hobi malzemeleri ile neler yapabiliriz, bir düşünelim kendi içimizde yapmaktan keyif aldığımız şey, kendimiz için yaptığımızda keyif aldığımız şey nedir? El becerisi olan hanımlar olabilir ya da yemek yapmaya karşı özel bir ilgisi olan hanımlar ya da tatlı tariflerine karşı özel bir ilgisi olan hanımlar olabilir.

Hafta sonu bir gün, hanımlar için çok çeşitli kurslardan birini seçip kayıt olabilirsiniz. Günümüzde artık hobi çalışmaları adı altında bir çok keyif verici kurs çalışmaları vardır. Bunlar ahşap boyama takı yapma pastacılık, yemek kursları, keçe kalıpları oluşturma gibi keyif verici ve bakış açınıza yeni ufuklar katacak kurslar olabilmektedir. Kendi iç sesimizi dinleyerek bu tarz seçtiğimiz kurslara katılabiliriz. Evimize gelen konuklara farklı farklı lezzetli yeni öğrendiğimiz yemeklerden yapıp güzel bir görsellikte sunabileceğimiz gibi ayrıca rengarenk pastalar ya da ufak şekerlemeler bonibonlar ile süsleyebileceğimiz tatlılar ikram edebiliriz. Ahşap ve taki kursunda yaptığımız çalışmaları sevdiklerimize hediye edebilir, farklı bir hoş iletişim sağlayabiliriz. Ayrıca yine dediğim gibi, kendinizi dinleyerek bulabileceğiniz bu örgü modelleri kurs çalışmalarına yine fotoğrafçılık ya da meditasyon, yoga gibi farklı bir şekilde de katılım sağlayabilirsiniz.