Makyaj uygulamaları hakkındaki tavsiyeleriniz ve püf noktalar.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Pixie79 - Moderatör
#264315 Şeker bunlar ya... Ne kadar da sevimli...
Krem farda Laura Mercier Metallic Crème Eye Colour serisi de güzel.. Gerçekten metalik bir seri, parlak metal tonlarından oluşuyor.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: cupcake82 - KoKoŞ
#305450 Kızlar toz far benim gözkapagımda çok kuruma yapıor,pul pul oluor :pisik:
krem far da birikiyor göz üstünde ne kullansam bilemiorum ya :dontknow:
Gönderen: glsm - Güzelliğine Düşkün
#315698 benim göz kapaklarım çok kuru ve far kullanamıyorum :( sürdüğüm zaman kırış kırış bi görüntü oluyor :angryfire önerebiliceğiniz bi yöntem warmı far sürmeden önce ne yapabilirim :(
Kullanıcı avatarı
Gönderen: gulos - KoKoŞ
glsm yazdı:benim göz kapaklarım çok kuru ve far kullanamıyorum :( sürdüğüm zaman kırış kırış bi görüntü oluyor :angryfire önerebiliceğiniz bi yöntem warmı far sürmeden önce ne yapabilirim :(

göz çevresi nemlendiricisi kullanıyormusun,belki hergün düzenli nemlendirici kullanarak bu sorunu aşabilirsin :yeah:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: hellokitty - KoKoŞ
#363716 krem urunler pek pudranın uzerine olmuyor, parca parca durabiliyor acıkcası..

kızlar krem, stick ve kopuk allık surmekte zorlanıyorsanız alın elinize fondoten fırcasını (the body shopun fondoten fırcası ya da aynı onun gşbş br fondoten fırcasından bahsediyorum) ve ya fırcayla azar azar alarak elmacık kemiklerinize surun ya da once yanaklarınıza duz cizgi seklinde surun ve onu fırcanız ile dagıtın. hem daha dogal ve guzel duruyor hem eliniz batmıyor hemde uygulaması cok kolay oluyor :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: impulse - BaKımLı
#363784 krem far uygulamadan önce bir primer kullanmak daha doğru olur,hem ürün daha iyi tutuncaktır,hem göz kapağındaki yağlanmadan etkilenmicektir ayrıca krem far gibi formülasyonlar vücut ısısı ile cıvıyp,yayılmıcak yada akmıcaktır.
Diğer önemli bir teknikte allık uygulaması,allık iki sebepten kullanılmak için üretilmiştir;
1.solgun cilde ışıltı ve renk vermek
2.elmacık kemiklerini vurgulamak
Ama günümüz kadınlarının çoğu allık uygulamayı beceremediğinden komple yanaklarına uygulayıp köşeli bir yüz yaratmakta,bununlada yetmiyormuş gibi yalnış allık uygulamalarından yanaklarda devasa pigmentasyonlar oluşmuş gibi bir görüntü oluşuyor.allık adı üstünde al bir etki yaratmak için war,bu yüzden renk seçimi koştuğumuzda yada tempomuz artığında yüzümüzde oluşan kırmızılık tonlarında olmalıdır,bu beyaz tenlilerde pembe,buğday tenlilerde biraz daha koyu oluşmakta.
Uygulanışına gelince tüm allık türleri gülümsediğinizde elmacık kemiklerinde oluşan tepeciğe uygulanır,bu yüzden allığı sürmeden önce hafifçe gülümseyip oluşacak tepecikleri tespit etmek gerekir,ışıltılı allıklar bu tepeceğin hafifçe üstüne,mat allıklar tepeceğin hafifçe aşağısınana yayılarak uygulanır,krem allıklarsa önce elde ısıtılıp aktif hale getirilir,ardından tam elmcık kemiklerinin üstüne nazik tampon hareketlerle uygulanır.eğer krem allık fırçayla uygulancaksa 8 rakkamını andıracak şekilde dairesel bir biçimde sürülür.toz alıklar fırçayla uygulanmadan önce üzerindeki fazla toz partiküllüerinden arındırılıp,fırçaya tutunan ürünle uygulama yapılır ;)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: yagmur88 - Güzelliğine Düşkün
#412558 kıslar bende krem farmı yoksa toz farmı kullansam kararsızm,bu ızledıgım vıdeolarda smoke eyes makyajı uygularken cogu kısı krem far ıle uyguluyo,sızce arkadaslar smoke eyes makyajında krem farmı yoksa toz farmı onerılıyor :huggs:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: semaf - SüsLü
#450351 aynı ya da biribirine yakın renklerde krem ve toz farı birlikte kullanmak renkleri daha canlı ve kalıcı yapıyor. krem far alta dağıtılıp üzerine toz far çok etkili oluyor. :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: zynpcn - Güzelliğine Düşkün
#500640 benim yaşım daha çok küçük olduğu için gittiğim kozmatikciler bana she'nin ürünlerini tavsiye ediyor hep she'nin krem mor farını aldım hep sürüyorum çok güzel.bir de krem allığı var o da mükemmel ama dediğim gibi benim yaşım 17 size nasıl olur bilemem..
Kullanıcı avatarı
Gönderen: melezim - KoKoŞ
#600786 krem allık krem gibi kıvamı ama bildiğimiz pembelik,kırmızılık veren allık türü cnm.benim yüzüm yağlı ama ben aldım 2 gün önce çok beğendim yani yağlı cilde uygun :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: melezim - KoKoŞ
#727475 canım şuan tr satılıyormu pek bilmiyorum.ben göremedim.arkadaşım bana define a look maybellinenin krem farını hediye etti.beğendim.onun dışında pek far kullanmam normalde define yi bayağı beyendim.ben onu krem allık olarak okumuşum o yüzden söylemiştim :confused:
Gönderen: melita - Güzelliğine Düşkün
#1062920 Kızlar konu hakkında çok uzun süre konuşulmuş ama görünce konuyu söylemeden geçemedim, krem far olarak ben MAC'in ürününü almıştım siyahtı ve inanılmaz memnundum. Tam bir eyeliner etkisi yaratıyor ve hiç bir şekilde ne bulaşma, ne akma sorunu da olmuyordu ;)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: karbeyaz33 - SüsLü
#1063164 maybelline color tatto ve loreal infallible krem farlar çok başarılı :yeah:
inglot likit allık çok başarılı :yeah:
nars krem allığa bayıldım :yeah:
:love10: :love10:
ama bunları daha iyi uygulamak için bi mac 130 a ihtiyacım var :confused:
Gönderen: leones - Güzelliğine Düşkün
#1100076 Makyaja başlamadan önce mutlaka cildin temizlenmesi ve ölü derilerden arındırılması gerekmektedir. Temiz olan cilde ilk olarak BB krem ya da fondöten uygulanması gerekmektedir. Porselen makyaj için en uygun olan fondöten türü roll on ürünlerdir. Daha yoğun olduğu bilinen bu ürünlerin kapatıcılığı oldukça fazladır. Roll on fondötenin uygulanması ise makyaj süngeri denilen malzeme ile yapılmalıdır. Uygulamaya başlamadan önce makyaj süngerinin az miktarda nemlendirilmesi önerilir. Süngerin nemlendirilmesindeki amaç hem ürünün az kullanılmasını sağlamak hem de cilde yeterli miktarda nüfuz etmesini sağlamaktır. Cilt rengine uygun olarak belirlenmiş fondöten, sünger yardımıyla cilde dairesel bir şekilde uygulanmalıdır. Gözaltlarının daha aydınlık görünmesi için ten renginden bir ya da iki ton açık renkte aydınlatıcının fırça ile uygulanması kusursuz bir cilt için temel oluşturacaktır.

Göz çevresini belirginleştirmek için yumuşak bir göz kalemi kullanabilirsiniz. Kahverengi tonunda bir kalem ile kirpik diplerinden ince bir hat çizmelisiniz. Doğal bir görünüm için çizginin çok ince olmasına özen gösterin.

Mükemmel ve kusursuz dudaklar için her zaman ruj sürmek gerekmeyebilir. Bunun için pembe-bej tonunda bir dudak kalemi ile dudaklarınıza muntazam bir sınır çizebilirsiniz. Sonra kalemin rengini dudaklarınıza yaymak için; az miktarda bir besleyici kremi sınırdan (kenardan) başlayarak içe doğru hafif dokunuşlarla yedirin. Parlatıcılar da aynı görevi yaptıkları halde daha az kalıcıdırlar.

Makyaj a başlamadan önce güzel bir ten çok önemli. Teninizin pürüzsüz olması için cilt temizliği yapmak şart.
Cildinizi temizledikten sonra cilt tipinize uygun nemlendirici kullanın. Bu işlem makyajınızın hem kalıcı olmasını sağlar hem de cildinizi korur arkadaşlar.
Nemlendirici kuruduktan sonra fondöten kullanın yüzünüze.Bu işlem ise yüzünüzdeki kusurları örtmeye yarar.
Özellikle burun kenarları ve göz altlarına kapatıcı uygulamayı unutmayın. Far için bu şart. Daha etkili olması için bu yöntem kullanılır.
Göz makyajı için ufak tüyolar vericem şimdi. Gözlerinizi büyük göstermek için siyah veya kahverengi tonlarında bir göz kalemini hemen üst kirpik diplerine sürün. Eğer gözleriniz büyükse ve küçük göstermek istiyorsanız da göz içine siyah kalemi sürün.
Göz kapaklarını unutmayalım ; doğal tonlarda kahverengi far uygulayın. Fırça ile rahat rahat dağıtabilirsiniz.
Göz makyajınızı kirpiklerinize rimel sürerek bitirin.
Elmacık kemiklerinize doğal pembe tonlarında allık sürün.
Allık için kullandığınız rengi ruj içinde kullanın. Bu ikisi size ayrı bir doğallık, güzellik katacaktır.