Makyaj uygulamaları hakkındaki tavsiyeleriniz ve püf noktalar.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ceylins - Güzelliğine Düşkün
#1074325 merhaba düğün için porselen makyaj yapılıyomuş.. makyajda kullandıkları ürünler kaliteli mi oluyo yoksa belli bi marka olup onun ürünlerini mi kullanıyolar? :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: itsbea - KoKoŞ
#1074336 cumartesi nisanım var gibi görünüyor :yeah: :) :blushing: :blushing: makyaj konusunda çok kararsızım :( kuaförlerde yaptırmak istemiyorum, mac inglot gibi mua leri olan bi mağazada yok burda.ama guerlain uzmanı makyajlarınıda beğendiğim arkadasım yapabilir bana.ürünler alınca makyaj yapabiliyorlarmıs.malzeme olarak ne kullanacağımı bilmiyorum ama :dontknow: fondöten olarak hangisi en uygun olur sizce?dior guerlain givenchy vs. var mesela.nisanlığım çok uçuk bi pembe pudra gibi bisey.makyajım pembe tonlarında olacak.önerilerinize açığım..
Kullanıcı avatarı
Gönderen: karbeyaz33 - SüsLü
pithopitho yazdı:canım pudrayı sadece alnına ve burnuna uygulasan ne olur, yani parlamanın fazla olacağı bölgelere. :dontknow:

bende öyle düşünüyorum canım ama ya terlersem düşüncesi var işte.. :confused: Malum burada yaz Kasımda bitiyo :(
Kullanıcı avatarı
Gönderen: shayna - KoKoŞ
#1074444 itsbeacım hayırlı olsun.çok sevindim :huggs:
Nişanın aile arasında mı yoksa salon gibi bir mekanda mı olacak?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: archi - KoKoŞ
#1074483 karbeyaz matlaştırıcı pudrayı sadece t bölgene kullanmalısın.En kolay çözüm bu.Böylece yanaklarındaki ışıltılı görünüm kaybolmaz.Ben hep böyle kullanıyorum.Fotoğraflarda çok güzel doğal çıkıyor yüzüm.
İtbea hayırlı olsun:) Ben de gidiciyim öyle görünüyor :laugh: Bu hafta chapter 1: aileler tanışıyor:D

Cildinin durumuna göre karar ver fondotenine, yalnız tavsiyem spf li ürün kullanma, flaşla iyi sonuç vermiyor ve hepimiz biliyoruz ki bu günlerde makyajı fotoğraflarda iyi çıkmak için yapıyoruz genelde :yeah: Orta kapatıcılıkla ama istediğin yerlerde bir kat daha uygulayıp kapatmana yetecek bir fondoten olsun bence.makeup forever hd fondotenler çok iyi fotoğraf veriyor diye biliyorum ben.
Uygun fiyatlı ararsan da, elimin altında maybelline köpük fondoten var.Mat bitişli.Altını iyi nemlendirmek gerekli.Güzelce nemlendirilmiş bir cildi porselen gibi gösteriyor.Fotoğraflarda da gayet başarılı.
Bu arada bayanlar, nyx in caviar&champagne paletini almıştım.Ben, far sevmeyen insan, bu paleti bayılarak kullanıyorum.İ-na-nıl-maz bir kalıcılığa sahip.Sabah 9 dan gece 1 arasından bahsediyorum:)Ne bir akma ne renk kaybı oldu ve ben şok yaşadım, ve düğün olduğundan bayağı hareketli bir günden bahsediyorum :banana: altına sadece birazcık fondoten sürmüştüm göz kapağıma:) Aklınızda bulunsun :bye:
allık olarak cargo catalina yı öneririm ben çok memnunum, kalitesi çok iyi.
Bence abartmaya gerek yok bu günlerde, görüyorum ne güzel kızlar ne hallere gelmişler o günlerde.tam bir fecahat.
elbisenin rengi çok masum anladığım kadarıyla.Doğal tonlarda bir farın üstüne kahverengi (crease bölgesine) ve simsiyah çok iyi sürülmüş bir eyeliner, ve çok iyi bir rimel yetecektir.Böyle bir göz makyajıyla canlı bir pembe kullanırsan çok enerjik bi ifaden olur fotoğraflarda:)Veya kahverengiyi yoğunlaştırıp doğal pembelerde bir ruj kullanabilirsin:) Doğal pembe söz konusuysa marka kesinlikle bobbi brown dır bence:)
http://www.google.com.tr/imgres?um=1&hl ... s:59,i:362
Kullanıcı avatarı
#1074757 tesekkürler cnm :kissmuch: senin içinde güzel olur hersey umarım :yeah:

makyajda sanırım pembe smokey ve nude ton kullanacağım.hiç bi yeri çok abartmycam.zaten elbisemde çok masum dediğin gibi.abartı makyajı kaldırmaz.dediğin markalar elimde yok yada çok uzaklar bana.ama dediğin makyaj sekli aklımda dursun :yeah: belki öyle bisey yaparım.çok tesekkürler öneriler için cnm :kiss:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: EuphoRiA - BaKımLı
#1074925 tatlım skin refined zoneu ben alalı anca iki hafta olmuştur bilmiyorum ama terracitye yoğuuuun ısrarlarım (6-7 aydır) sonucu geldi. sakın kaçırma. gavur bittimi gelmesi çok uzun sürüyor :) bir de benefit wattsup var bende. benim düğün makyajımda da onu kullandırdım. gayet de güzel oldu. gerçi şimdi orgazm illuminator almayı istiyorum. çoook daha doğal duruyor. kullanımı daha rahat. watts up düğünde, clupta, gece gezmelerinde fln iyi de gündüz olmaazz. olmamalı. ama bu saydığım kategorilerde çok iyi. terracitye gittiğinde dene ikisini de. ve skin refined zonu almadan çıkma.. öpüldünn. güzel gelin :)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: timanitis - Güzelliğine Düşkün
ceylins yazdı:merhaba düğün için porselen makyaj yapılıyomuş.. makyajda kullandıkları ürünler kaliteli mi oluyo yoksa belli bi marka olup onun ürünlerini mi kullanıyolar? :kissmuch:

ceylins ben düğünümde porselen makyaj yaptırdım. Porselen makyajın en önemli özelliği cildin porselen gibi durmasını sağlamak :love10: Buda fotoğraflarda daha iyi sonuç almayı sağlıyor. Ağır yağ bazlı yani suda çözünmeyen terlemeyle akmayan ürünler kullanılıyor. Hassas ciltler için problem yaratabilecek ağırlıkta :pisik: supercover ve kryolan markaları porselen makyajın pirleri. Ben kryolana yaptırmıştım 2 sene önce . Ne akma ne terleme ne yağlanma hiçbirşey olmadı cilt makyajıma :)
Fotoğraflarda güzel çıktım üstelik maske gibide durmadı.
Yalnız porselen makyaj normal düğün makyajının 1.5-2 katı ve o makyajı çıkarmak (ki yağ ile çıkarıyorsun başka şekilde mümkün değil zaten) saatlerini alıyor :nanik:
Kullanıcı avatarı
#1074938 timanitis bende gelin makyajımı Kryolan ürünleriyle yaptırmayı düşünüyorum.Sana bir sorum olacak
Benim önce nikahım olacak ve ertesi günde düğünüm.1 gün yüzümde kalsa makyaj bozulur mu ve cildimi hırpalar mı?
Düğünüm küçük bir ilçede olacak ve iyi bir kuaför/makyöz bulmam çok zor
Kullanıcı avatarı
EuphoRiA yazdı:tatlım skin refined zoneu ben alalı anca iki hafta olmuştur bilmiyorum ama terracitye yoğuuuun ısrarlarım (6-7 aydır) sonucu geldi. sakın kaçırma. gavur bittimi gelmesi çok uzun sürüyor :) bir de benefit wattsup var bende. benim düğün makyajımda da onu kullandırdım. gayet de güzel oldu. gerçi şimdi orgazm illuminator almayı istiyorum. çoook daha doğal duruyor. kullanımı daha rahat. watts up düğünde, clupta, gece gezmelerinde fln iyi de gündüz olmaazz. olmamalı. ama bu saydığım kategorilerde çok iyi. terracitye gittiğinde dene ikisini de. ve skin refined zonu almadan çıkma.. öpüldünn. güzel gelin :)

ay canım çok sağol.. yarın gidicem terra city e bakim o zaman inşallah bitmez yaa :( 6-7 hayatta bekleyemem :( bende illuminatorlere bakmak istiyodum ama cildim karma /yazın buranın nemi mağlum yağlanıyo cilt/ acaba çok mu parlar kullanmayı becerebilir miyim diye korktum ondan kararsızdım :D yarın ikisinide deneyim ozaman hangisi hoşuma giderse onu alırım :) çok sağol önerin için cnm yaa :huggs:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: timanitis - Güzelliğine Düşkün
shayna yazdı:timanitis bende gelin makyajımı Kryolan ürünleriyle yaptırmayı düşünüyorum.Sana bir sorum olacak
Benim önce nikahım olacak ve ertesi günde düğünüm.1 gün yüzümde kalsa makyaj bozulur mu ve cildimi hırpalar mı?
Düğünüm küçük bir ilçede olacak ve iyi bir kuaför/makyöz bulmam çok zor

shayna Allah mesut etsin tebrik ederim. :pray:
Şimdi kryolan ürünleri yüksek oranda mica yani türkçesi plastik içerir. Sürümü ve yapısı incedir ama cildin nefes almasını ciddi derecede engeller.Birde tutuculuğunu arttırmak için yağ bazlıdırlar buda sivilceye meyilliyse cildinde probleme sebep olabilir. Yani bence yüzünde 1 gün kalırsa cildine olumsuz etkisi olabilir. :confused:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: EuphoRiA - BaKımLı
#1075069 shayna sakın canım sakın onu yapma.. benim cildim karmadır. gelin makyajımı topu topu 7 bilemedin 8 saat tuutum yüzümde. yine de sonrasında kücücük kücücük sivilce çıktı. çünkü üst üste 3 gün yaptırdım, düğün çekimi, kına ve düğün için.. sonuçta her gün çıktı o ama yine de zor geçti sivilceler.. :tongue:
Kullanıcı avatarı
#1075076 nisan makyajımı aklımda kaldıgı kısmıyla anlatayım belki isine yarar birilerinin..

guerlain tonik serum ve kremlerle cildim makyaja hazırlandı önce.sonra guerlain lor radiance makyaj bazı kullanıldı.kapatıcı olarak lancome effacernes ve guerlain lingeri de pau compact concealer yoğun bi sekilde sürüldü, guerlain ve dior kalem aydınlatıcı ile kenarlar aydınlatıldı.guerlain lingerie de pau fondöten kullanıldı iki kat.üstüne guerlain mineral pudra ve dior nude toz pudra kullanıldı.guerlain four season bronzer ve petekli terracotta bronzerla kontur islemi yapıldı.nars albatross ve guerlain sun in the city aydınlatıcılarla gerekli yerler vurgulandı.allık olarak guerlainın yeni sezon allıklarından 02 numarası ve mac well dressed kullanıldı.rujum guerlain g noir 02 numaraydı.altına yine guerlain dudak bazı kullanıldı.göz makyajımda guerlainın dörtlü farlarından toz pembe ile baz olusturuldu.gölgeleme altılı farlarından lacivert bi tonla yapıldı.kıyafetlerimize uygunluk açısından bu sekilde tercih ettim..guerlain kalemle çerçeve çizildi ve siyah likit eyeliner sürüldü.maskaram guerlain g noir maskaraydı :love10: yüzüme aydınlatıcı spreyinden hafifçe sıkıldı.genel olarak makyajım bu sekildeydi :yeah: yüzümde saatlerce durdu en ufak bir bozulma olmadı.beğenildi, bende beğendim :love10:
Kullanıcı avatarı
#1075097 Timanitis,euphoria çok teşekkür ederim. :huggs:
Cildime zarar vermeyi hiç istemem.Düğünümde de iyi bir yer bulamazsam kendim yaparım makyajımı
Zaten özel fotoğraflar çekilirken makyajım kryolan olacak :)
Kullanıcı avatarı
#1077976 Uzun zaman önce yazdığım gelin makyajı listem bayağı şekillendi gibi :) Kozmetikler bitince hemen Cilt bakım alışverişi yapıp bu alışveriş olayına 1 sene ara vereyim diyorum :
D Çekmecelere sığamıyorum şu anda :toofunny:

Almam gereken ürünler :

Mac skin refined zone
Mac transparan pudra
Mac brow set
Nars kirpik kıvırıcı
İnglot waterproof rimel ya da Too faced iki aşamalı rimel..(bu konuda yardımlarınızı beklemedeyim..)
Benefit watts up
Mac fix plus
Make up forever aqua lip liner

fondöten ve pudra konusunda kararsızım..Şu an elimde Dior nude 20 numara var şimdi ki tenime uyuyor ama kışın eminim koyu kalacaktır..Pudra olarakta Dior forever 20 numara var aynı koyuluk sorunu bu pudrada da var..Cildim çok sorunlu bi cilt değil gözeneklerim ve burunda siyah nokta sorunum var o kadar.. Ama o dönem ne olur bilmiyorum.. Cilt rengimle anında bütünleşecek kapatıcılığı yüksek make gibi durmayacak oksitlenmeyecek ağırlaşmayacak bir fondöten arıyorum hala..Lancome 24 h 10 numara çok pembe geldi. 1 numarada koyu durdu :crybaby: Hala ideal fondöteni bulamadım.. üzerinden sadece transparan pudra geçebileceğim fondöten önerilerinizi bekliyorum..

CHACE nerdesiiiiiiiiiiiiiiiin :crybaby: :crybaby:
Kullanıcı avatarı
#1078554 temptalia gelin makyajı :) Göz makyajını beğendm :)

http://www.temptalia.com/my-wedding-makeup

bu göz altı için altın rengi eyeliner çok mu abartı olur ki.. var mı bildiğiniz gold eyeliner ? :D
Kullanıcı avatarı
Gönderen: obusum - KoKoŞ
#1078565 Karbeyaz neden abartılı olsun? Ben özel günlerde kullanıyorum mesela aynen bu şekilde :yeah: Ben kozmetik yasağından önce netten getirtmiştim ama sen Mufe'den bulabilirsin sanırım. Ayrıca altın rengi göz kalemleri de aynı etkiyi veriyor ya da sende Duraline vardı sanırım, far ile de yapabilirsin en azından denemek için ;)
Kullanıcı avatarı
obusum yazdı:Karbeyaz neden abartılı olsun? Ben özel günlerde kullanıyorum mesela aynen bu şekilde :yeah: Ben kozmetik yasağından önce netten getirtmiştim ama sen Mufe'den bulabilirsin sanırım. Ayrıca altın rengi göz kalemleri de aynı etkiyi veriyor ya da sende Duraline vardı sanırım, far ile de yapabilirsin en azından denemek için ;)

çok tşk ederm cnm :) çok hoşuma gitti ya görünce :D Çok hoş bi detay olmuş <3 duraline ile deneyeyim bakalım nasıl olacak :D Benim aklıma gelmedi duraline ya :D:D:D çok sağol :huggs:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: obusum - KoKoŞ
#1078608 Rica ederim :huggs:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: vogue - Güzelliğine Düşkün
#1080115 Kızlar selam,

Aralık ayında nişanım olacak ancak hala saç ve makyaj için bir yer bulamadımmm :crybaby: Makyaj için derdime devayı umarım burda bulurum. İstanbul Anadolu yakasında yaşıyorum Şaşkınbakkal Kadıköy veya Capitol MACe gidip yaptırırım diyordum fakat tavsiye edeceğiniz bir MUA var mı? Veya tavsiye edeceğiniz başka yerlere de açığım.

Şimdiden teşekkürlerrr :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
#1084598 Merhaba arkadaşlar , Gelin makyajı hazırlıklarım hızla devam ediyor :huggs:

Ruj rengine karar veremedim ama doğal coral tonlar düşünüyorum.. Beyaz tenli olduğum için hoş duracaktır :huggs: Patlamayacak bi renk,ve çok çok çok kalıcı olmalı :s Yanaklarım da da coral_bronz karışımı renkler kullanırım diyorum.. :) Önerilerinizi yardımlarınızı bekliyorum :))
Kullanıcı avatarı
Gönderen: moryel34 - Güzelliğine Düşkün
#1093032 Benim iki ayrı yerde düğünüm olacak.Birinde kryolan ürünlerini kullanacak kuaöför anlastım onlarla ma diğerinde ben ürünlerimi götürmek istiyorum aklımda lancome 24 h vardı fondoten olarak ama sarı alt tonlulara uygun tonu var mı ? takma kirpik kullanmayı düşünüyorum önerileriniz neler bu konuda? Ruj ve allık konusunda da karar vermedim henüz :crybaby: :crybaby: :crybaby:

nude tonlar istemiyorum.lütfen öneride bulunun ;)
Kullanıcı avatarı
#1093044 karbeyaz bende aynen senin gibi düşünüyorum.coral renkte güzel ruj lancome da var mı bilgin var mı? bir de allık da aynen coral bronz istiyorum.bu tonlar gidiyor bana da.beyaz tenliyım sacım koyu kahve.sarı alt tonlu cildim.önerilerini bekliyorum canım sen epey önceden arastırmıssın ne güzel. :love10: düğünüm agustos 17c :confused:
Kullanıcı avatarı
#1093090 düğün için soyle bir makyaj nasıl bir türlü karar veremedim ne tonlarda nasıl olmasına makyajımınnn :dontknow:

http://www.google.com.tr/imgres?imgurl= ... HrKlvzdg1M
Kullanıcı avatarı
moryel34 yazdı:Benim iki ayrı yerde düğünüm olacak.Birinde kryolan ürünlerini kullanacak kuaöför anlastım onlarla ma diğerinde ben ürünlerimi götürmek istiyorum aklımda lancome 24 h vardı fondoten olarak ama sarı alt tonlulara uygun tonu var mı ? takma kirpik kullanmayı düşünüyorum önerileriniz neler bu konuda? Ruj ve allık konusunda da karar vermedim henüz :crybaby: :crybaby: :crybaby:

nude tonlar istemiyorum.lütfen öneride bulunun ;)

canım şimdi gördüm ben dudaklarda lancome rujlardan ruj in love serisinin coral rengini alacaktım ama dudakta çok fena patladı ondan vazgeçtim mac watch me simmer ya da crosswires kullanıcam.üzerine ysl glossy stain 12 numarayı uygulayacağım.Allık olarak dior nude tan paradise coral ı alacaktım hoşuma gitmişti ama elimde ki ürünleri kullanıcam yani nars orgasm ve betty lou karıştırıp süreceğim.. lancome 24 h eğer ten rengin çok açık değilse 01 numarası olur.ben mac nc15im bana koyu gelmişti.yine aynı fondötenin 005 numarası var ama o da pembe alt tonlu o yüzden bana uymadı.yoksa ben o fondöteni ok istiyordum.şimdi mufe hd ya da laura mercier düşünüyorum.. bende kirpikte mac düşünüyordum önce ama mezuniyetimde revlonun takma kirpiklerini kullandım çok memnun kaldım.önceden de ardel kirpikleri kullanmıştım.fiyatlarıda uygun görünüşleri doğal.makyajımı the bal nude tude ve inglot pigmentler ve mac farlarımla yapıcam..umarım yardımcı olabilmişimdir.. :)

Arkadaşlar lütfen birisi ağlayınca akmayacak rimel ve eyeliner önerisinde bulnsun deliricem yaa :( mufe aqua lar iyimidir ki :(
Kullanıcı avatarı
#1094312 düğün makyajımı kendim yaptım muhteşem oldu herkes çok beğendi telefonla arayıp benim makyjımı yap diyen gelinler bile oldu :D çok mutlu oldumm :)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Ceyli - Güzelliğine Düşkün
#1097146 Herkese mrb.Haziranda kısmetse düğünüm olacak :blushing: ve düğünde makyajımı kendim yapmak istiyorum.bunun için araştırmalar içerisindeyim.akmayan kalıcı marka olarak kryolan tawsiye edilmiş.fondoten,pudra we sabitleyicisini almam yeterli mi yoksa far,allık ws de bu markadan mı almalıyım?hangi ürünlerini almalıyım?önerilerinize ihtiyacım war :huggs:
Gönderen: meltem85 - Güzelliğine Düşkün
#1099784 Gelin makyajınızı sizde önemsiyor ve benim gibi bir çok firmayı didik didik edip makyajları inceleyip farklı şeyler arıyor ve makyaj konusunda master yapmış bir makeup artist arıyorsanız bu kesinlikle mustafa CEBECİ'dir.Sosyal medyadaki moda makyajlarınıda takip ediyorum.Her biri muhteşem.Makyaj konusunda çok titiz ve dikkatli.Yüz analiz'ini kesinlile çok iyi yapıyor ve size nasıl bir makyaj yapacağını çok iyi biliyor .Kafasına göre iş çıkartmıyor ve sizi yönlendiriyor.Enerjisini nasıl kullanacağını bilen birisi. Makyajınız bittikten sonra kendinizi aynada görünce söylediklerimi daha iyi anlayacaksınız :) :pray:
Gönderen: aysuncimen - Güzelliğine Düşkün
#1099873 düğünlerde gerçekten bazen makyajı abartıyorlar. boya küpüne girmiş bir gelin göze hiçte hoş görünmüyor. bunun içinde porselen ama sade bir makyaj tercih ederim ben olsam.[/size] ;)
Gönderen: bilgebalim - Güzelliğine Düşkün
#1100109 kızlar ben gürkan bayrak kuaförde yaptırdım saçımı makyajımı. yaptığı modellere şurada var https://www.dugunbuketi.com/dugun/gurkan-bayrak-kuafor-atasehir-istanbul

gerçi sitede başka kuaförlerde vardı. onlara buradan bakabilirsiniz https://www.dugunbuketi.com/dugun-kategorisi/gelin-saci-ve-makyaji/