Kullanıcı avatarı
Gönderen: edusa - Güzelliğine Düşkün
#1072777 mermaid şimdiden hayırlı olsun:) çok güzel zamanlar senin için, ben de geçen sene evlendim:))balayında gerçekten insan kilo alıyor ama olsun zaten zayıfsın çok, hemen verirsin:)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: misscheery - Güzelliğine Düşkün
#1076473 Ben de 4 gün önce başladım kızlar diyet yapmaya. 160 boyum ve 56 kiloyum basen ve bacak bölgemde inanılmaz fazlalık var. Üste bakan 45 kiloyum sanar alta bakan 80 :( o yüzden artık dur dedim kendime. Sabahları bir yumurta haslanmış, 1 domates 1 salatalık ve 2 zeytin yiyorum. Öğlen akşam 1 tabak sebze yemeği yiyorum ekmek hiç yok. Yanında yoğurt yiiyorum. Günde 2 bardak da yeşil çay içmeye çalışıyorum. 3 ay devam bakalım umarım veririm. Her ay sizi haberdar edeceğim :confused:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: aynec - BaKımLı
#1077101 Slm uzuuuun zamandır buraya uğramıyordum özlemişim galiba :) misscheery birden kesme derim kendini sonra deli gibi saldırıyor insan :) yavaş yavaş kes bazı şeyleri. Ara öğün yapmayı sakın atlama. Acıktığında tarçınlı süt iç, 1 yumurta haşla,yoğurt ye seviyorsan. Bi öneri daha sölim sana ben nesfitle 15 günde çok iyi zayıflıyorum sütle değil yoğurtla yediğim için daha uzun süre tok kalıyorum hiç acıkmıyorum desem yeri ;) ama başlamadan önce hazırlıyorum kendimi öğünleri kısıyorum son 3 gün mesela sonra öğlen ve akşam öğünlerimi nesfitle geçiriyorum. Aralarda kuru meyve fındık badem atıştırıyorum su içiyorum. Aslında benimde başlamam lazım artık :) Toplanıp beraberce başlayalım derim birbirimizle buradan haberleşelim organize olarak verelim :drink: :yeah:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: merqure - BaKımLı
#1077114 2 ekimde diyetisyenle randevum vardı,gerçi bu 3. diyetisyenim ama hiçbiri ilk diyetisyenimin yerini tutamaz,maalesef artık o şehirde diilim,bu yüzden şimdikine odaklanmalıyım sanırım
boyum 1.69 kilom 79 çıktı kızlar :crybaby: ama böyle olacağı belliydi,tusa çalışırken şiştim durdum,hareketsizlik de cabası
yaklaşık 1 haftadır diyetime uymaya çalışıyorum,arada maalesef kaçamaklar oluyor çünkü daha tam alışamadım ve geçişlerim bıçak akdar keskin olamıyor maalesef benim. dün hariç hergün tempolu yürüdüm
31 ekimde bir sonraki randevumuz,bakalım neler olacak,sonuçları paylaşırım
Kullanıcı avatarı
Gönderen: misscheery - Güzelliğine Düşkün
#1077217 Baya alıştım canım az yemeye gerçi bugün baya bir kaçamak yapım ama :tongue: ne yapıp edip vereceğim canım öğün atlamıyorum ama hiç ekmek yemiyorum genelde sebze yemeği yiyorum bakalım. Etek giymeyi özledim bi de benim bileklerim çok kalın o genetik gerçi ama verebildiğin kadar vereceğim. Baya şişkinliğim indi hissediyorum hatta bugün bir pantolonumu giydim içine giremiyordum girdim. Henüz tartılmadım tam 1 ay olsun istiyorum veremediysem moralim bozulmasın :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: selinimu - BaKımLı
#1077683 1 haftadır şekerli birşey yememeye gayret diyorum. çikolatayı ve sabah kahvaltımın vazgeçilmezi bal ve reçelleri kestim 1 kilo vermişim bile. :love10: bayrama kadar böyle. bayramın 1.günü izin vericem kendime sonra yine devam. :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: selinimu - BaKımLı
misscheery yazdı:Ben de 4 gün önce başladım kızlar diyet yapmaya. 160 boyum ve 56 kiloyum basen ve bacak bölgemde inanılmaz fazlalık var. Üste bakan 45 kiloyum sanar alta bakan 80 :( o yüzden artık dur dedim kendime. Sabahları bir yumurta haslanmış, 1 domates 1 salatalık ve 2 zeytin yiyorum. Öğlen akşam 1 tabak sebze yemeği yiyorum ekmek hiç yok. Yanında yoğurt yiiyorum. Günde 2 bardak da yeşil çay içmeye çalışıyorum. 3 ay devam bakalım umarım veririm. Her ay sizi haberdar edeceğim :confused:

ya şunu okumak bile beni depresyona soktu misscheery. çok sıkı bir diyet bu. bıraktığın an kilo alırsın çünkü metabolizmanı yavaşlatırsın. allah korusun iyi beslenmediğin için düşer kalırsın bir yerde. :confused:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: AdeLinA - SüsLü
#1079916 155 boyum,62 kilo ile başladım diyete bu ayın 15inde 1 ay olacak 3 kiloya yakın verdim.Hemde çok birşey yapmadan sadece 1 tabak yiyorsam yarım tabak yedim.Öyle listelere bağlı kalamıyorum bu sebeplede hiç diyetisyene gitmek istemedim açıkcası. Belli bazı şeyleri bıraktım çayı şekersiz içiyorum mesela cipsmiş çekirdekmiş beyaz ekmekmiş hamur işiymiş uzak duruyorum arada makarna yiyorum oda yoğurtla yiyorum bol bol ayran içiyorum yoğurt yiyorum göbek eritiyormuş.Hedefim 45
Kullanıcı avatarı
Gönderen: mltm1903 - BaKımLı
#1079999 kızlar ben de yazın kilo almıştım baya moralim bozulmuştu 2 hafta önce bir hasta oldum çok fenaydım hiç bişey yiyemedim midem küçüldü tabi sonra da arttırmadım yemekleri az yedim 2 kilo verdim son 1 kilom dha kaldı onu da vermek istiyorum. öğlen bi kase çorba birazcık salata yetiyor yeşilçay da içmeye çalışıyorum bakalm artık. umarım herkes sağlıklı bir şekilde ideal kilosuna ulaşır
Kullanıcı avatarı
Gönderen: crysanthemen - SüsLü
#1081113 Aşağı yukarı 1,5-2 haftadır karatay diyeti yapıyorum,bu tabii öyle liste diyeti değil,zaten hiç sevmiyorum liste diyetlerini :tongue: Bir yaşam tarzı gibi bir şey.68 kilodan 67,3'e inmişim.Benim için bir mucize bu kadar kilo vermek.Zaten hayatım hep yediklerime dikkat etmekle geçtiği için zorlanmadım bu diyeti yaparken.Ana prensibi ekmeği hayatınızdan çıkarıyorsunuz,pirinç pilavı,makarna,şeker,ara öğün yasak her şeyi öğünde yiyorsunuz,yani bildiğimiz diyetlerin tam tersini söylüyor,sık ye az ye prensibine zıt olarak seyrek ama doyarak ye diyor bu diyet.Zaten ekmekle aram pek olmadığı için hiç zorlanmadım.Ama tabii çok sıkı da uygulanmıyor,insanın canı ister istemez şeker tatlı bir şeyler isteyebiliyor onu da ara öğünde değil de öğüne yakın bir saatte alıyorum.Ayrıca kitabın yazarının bir doktor olması diyetisyene göre ben de daha çok güven uyandırıyor şahsen.Hatta şu aralar canım çok tatlı çektiği için son 1 haftadır biraz fazla tatlı yememe rağmen bile bu kadar kilo vermem bir mucize :banana: (Çünkü ben çok zor kilo veririm normalde.)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: AdeLinA - SüsLü
#1081445 crysanthemencim bende aynı senin gibiyim birgün kaçırsam hemen kilo alırım hem çabuk veren hemde çabuk alan bi yapım var bende listelere bağımlı kalmayı sevmiyorum karatay diyetine bir bakayım bende bu sıralar saldım gerçi vizeler filan derken ama allahtan almamışım aynıyım
Kullanıcı avatarı
Gönderen: crysanthemen - SüsLü
AdeLinA yazdı:crysanthemencim bende aynı senin gibiyim birgün kaçırsam hemen kilo alırım hem çabuk veren hemde çabuk alan bi yapım var bende listelere bağımlı kalmayı sevmiyorum karatay diyetine bir bakayım bende bu sıralar saldım gerçi vizeler filan derken ama allahtan almamışım aynıyım

Canım tavsiye ederim sadece diyet değil bir yaşam tarzı zaten kadın bu bir diyet kitabı değil satsın diye öyle koyduk ismini diyor :) İçinde doğru bildiğimiz o kadar çok yanlış var ki,kesinlikle oku,hatta herkes okumalı bence.Sonuçta kadın iç hastalıkları ve kalp uzmanı,doğru bildiği bir şey vardır mutlaka.
Şu ana kadar 800 gr falan vermişim,benim için mucize bu.Üstelik hiç aç kalmıyorum.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: cingulum - BaKımLı
#1088017 bende listelere bağlı kalamam, iş güç malum pek mümkün olmuyor :kissmuch:

ben bir ayda 5 kilo verdim, öğle yemeğimi arkadaşlarla yiyorum yemekhanemizde, tabi pilav ekmek makarna ya da yağlı yemekler varsa onları almıyorum onlar yerine çorbadan iki tabak alıyorum. akşamda genellikle çorba tüketiyorum ya da hafif salatalar,nesfit vs. vs. :love10: bazı günler yemekhaneye gitmediğimizde de abartıp ipin ucunu kaçırdığımda oldu bu süre içinde ama pasta bile yedim bir keresinde :angryfire

haftasonları ise dukan diyetinin atak kısmını uyguluyorum, yani bir nevi modifiye dukan diyeti uyguluyorum, ama karbonhidratı tamamen kesemem. yoksa bayılır giderim. :dontknow: şu ana kadar sonuçtan gayet memnunum bir 6 kilo daha vereyim bitiricem diyeti :laugh:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: happytobe - BaKımLı
#1090963 Uzun zamandır diyete başlıyorum ama bir türlü devamı gelmiyor :( bu sefer geri dönüşüm olmasın diye bir blog açıp her gün ne yediğimi paylaşmaya başladım.
fitgunluk.blogspot.com 'da Bence yemek günlükleri kesinlikle işe yarıyor. Var mı benim gibi yediklerini kaydeden :)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: nekroze - BaKımLı
#1090981 Bende Sparkpeople'da günlük tutuyorum :yeah: Yediklerime dikkat etmeye gerçekten karar verdiğim zaman başlarda çok düzenli yazdım ve hesapladım herşeyi.Artık haftada iki üç gün giriyorum sayılır.Bir süre sonra insan öğreniyor zaten neyin ne olduğunu.Bu tarz günlük tutmak yalnız kilo vermek değil benim gibi uzun vadede beslenme alışkanlıklarını değiştirmek isteyenlere çok yararlı oluyor bence.Gün içinde tüm yedikleriniz göz önünde olunca aslında düzgün beslenmenin ne kadar olay olduğunu,doğru sandığımız yanlışları güzelce gözlemleyebiliyorsunuz ;)
Kullanıcı avatarı
#1091668 Sanırım benim de günlük tutarak işe başlamam gerek artık. Çünkü hayatımda ki en fazla kilomdayım :( Karatay diyeti kitabını aldım az kaldı bitirmeme. Çok mantıklı söyledikleri ama o kadar alışmışım ki diğer diyetlerdeki az ve sık yeme durumuna ara öğünü arıyorum gerçi ceviz badem falan veriyor Allah tan arada ama alışkanlıklar işte :) Bi de ben akşamları yemek yemeği atıştırmayı çok seviyorum zaten onun yüzünden alıyorum çoğunlukla kilolarımı. Yoksa onun dışında kahvaltım ve öğlen yemeğim çok sağlıklı hafif geçiyor. Spora başladım ve akşamları artık atıştırmalara son verip ekmeği tamamen kesip Karatay la yoluma devam edeceğim umarım başarılı oluruz hepimiz.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: nekroze - BaKımLı
#1091685 Aynec,umarım başarılı olursun. Dr. Karatay benim gözümde sıfır güvenilirlik sahibi biri,özellikle televizyon programlarında vs. söyledikleriyle.Kitabını biraz karıştırdım ve orada da söylediği tüm mantıklı şeyler Atkins diyeti gibi protein diyetlerinden alıntı. Tabii kendisinin önerdikleriyle sağlıklı beslenme düzenine geçebilenler sanırım var ama yine de benim beslenmemde yol gösterici olarak kabul edeceğim bir insan değil.

Günlük tutmak gerçekten çok faydalı,hatta eğlenceli bile geliyor bana bazen :)
Gönderen: blowers - Güzelliğine Düşkün
#1091771 arkadaşlar yeni geldim aranıza. ben çok olmasa da balık etli bir bayanım. iş yerinde bütün gün otura otura böyle oldum. diyete başladım ben de hayatımda ilk kez tavsiyelerinizi bekliyorum :)
Kullanıcı avatarı
#1091778 Nekroze teşekkür ederim. Karatay sağlıklı bilgiler veriyor kitabında evet ama ben dediğim gibi ara öğün yapmam gerektiğini düşünüyorum. Kabız olmamaya dikkat edin diyor kitapta ara öğün yaparsak böyle bi derdimiz de olmaz bence. Aralarda kuru meyveler yoğurtlar ya da hafif ama vücudu zinde tutacak besinler alınmalı. Ben bu şekilde devam ediyorum. Mesela önceden ceviz badem yemezdim onu öğrendim en azından, kitabın bana öğrettiği güzel şeyler de oluyor tabi ki. Sabah kahvaltımda ceviz de yiyorum yarıma yakın simit de :) Öğlene kadar arada kuru meyve atıştırıyorum. Öğleni 13.30-14.00 gibi yemeye çalışıyorum. Sebze yemeği salata cacık ızgara tercih ediyorum. Ara öğünü yine 16.00-17.00 gibi atıştırıyorum. Benim tek sorunum akşam yemeği :( Çok geç olabiliyor bazen 09.00-10.00 larda falan yiyorum. Ve sonra aç olmasam da bişeyler istiyor canım :( Tek sorunum bu sanırım benim. Spora da başladım artık daha dikkatli olmaya çalışıcam inşallahh :pray: Bu arada sporda ölçüm yapıldı kilom 60.6 çıktı en fazla 63 lere çıkmıştım. Dikkatim işe yaramış çok sevindim :) Hadi bakalım hepinizi öpüyorum. 50 li rakamlarda görüşmek üzeree :bye:
Gönderen: LadyMarlock - Güzelliğine Düşkün
#1091797 Hiç su içmeyen biri olarak, günde 2.5 litre su içim sadece yediğim porsiyonlara dikkat ettim. Sonuç 2 ayda 5 kilo verdim. Zaten bölgesel kilo sorunu yaşıyorum. Onun içinde spor ve başka yöntemler araştırıyorum. Deneyimlerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim. :blushing:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: barones - KoKoŞ
#1092394 bende dukan a başlıcam pazartesi hazırlıklarımı yaptım hedefim 3 ayda 8 kilo.
gecen ay 1ayda 1.5 kiloyu çok zor verdim hergün pilates yaptım yürüdüm ama yok vücut birtürlü veremedi kilo artık atağa geçme zamanı :yeah:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: mltm1903 - BaKımLı
#1092408 oo harika herkes spor aşkı yaşıyor :) biz de koşu bandı dumbell twister portatif mekanik bisiklet ve kum torbası aldık spor salonu yaptık kendimize :) çok iyi oldu 1gün arayla koşmaya çalışıyorum diğer her şeyi kullanmaya çalışıyorum dün ve bugün de yarım saatcik bisiklette ter döktüm :blushing: inşallah 3 kilomu verip sıkılaşırım daha doğrusu bacaklarımı inceltirim :pray:
Kullanıcı avatarı
#1092647 Barones hadi bakalım, umarım amaçlarımıza ulaşırız ;) Ben de 1,5 ay oldu spora gidiyorum kardiyo abs karın bögesel çalışma hepsin kapsıyor hafta 3 günlük sporum. Bi kiloda sabit kaldım ilginçtir ki hiç değişmiyor sabah akşam arasında 200gr ya oynuyor ya oynamıyor. Önceden neredeyse 1,5 kilo oynardı ben de inanamazdım. Vücudum inceldi bu arada biraz sıkılaştı kas ta oluştu tabi sanırım ondan tartıda fazla görünüyorum.
Mltm1903 bisiklet ve yürüyüş ilk önce bacaklarımı inceltti benim canım devam et :yeah:
Kullanıcı avatarı
#1092928 Kesinlikle işe yarıyor :yeah: kalça bölgesi baya farketti, bacaklarımda da incelik ve sıkılaşma oldu.. Göbeğim erimiyor nedense :( şimdi ramazan da girdi gidemicem spora ama erk arkadaşımla karar verdik hafta da 2 defa sahilde koşuya gidicez. Hiç spor yapmamaktan iyidir diye düşünüyorum :)
Gönderen: halil80 - Güzelliğine Düşkün
papatya26 yazdı:
loretta yazdı:ben kilolu olduğumu biliyodm ama tehlike boyutunda olduğunu değil. :( boy 160 kilo 64 yağ oranım %36! :blushing: doktor bile inanamadı. obez hastalarda bile bu kadr çok olmayabiliyormuş. yüksek risk grubundayım bu yaşta.

O ölçümlerin doğruluğuna inanmıyorum ben.bel ölçüsüne dikkat etmek daha mantıklı geliyo bana bence sende bozma moralini boyuna göre çok kilon yok sporla beraber yediklerine dikkat edersen tamamdır bu iş :bye:
herbalıfe zayıflama ürünü kullanmak ıstermısınız ben satıs dıstrıbütorüyüm
Kullanıcı avatarı
Gönderen: cesur - Güzelliğine Düşkün
#1097118 Karatay Diyetiyle 5 ayda 30 kilo verdim.

Canan Karatay hocayı bulsam elini öpecem. 27 yıllık hayatımda denemediğim hiçbir yöntem kalmamıştı. Kilo verip verip almaktan gerçekten bıkmıştım.

Fakat Karatay diyeti sayesinde 5 ayda 30 kilo verdim. Hayatım değişti.

Sağlıklı ve dincim.

Ekmeği, şekeri, pirinci, unu, paketlenmiş ürünleri ve patatesi hayatımdan çıkardım. Mutluyum. Dincim. Çevredekiler sağlık sorunun olmasın dediler bir doktora git dediler. Aile hekimine gittim kanla yapılabilecek tüm değerlere baktı sonuçları eline aldı ve aynen şunu söyledi...

"Cesur, uzun zamandır bu kadar iyi sonuçlar görmemiştim."

Sonuç ortada. Elbetteki karalayanlar çıkacaktır bu kadını fakat kadın gerçekten bilimsel konuşuyor ve haklı. :yeah:

Resim
Kullanıcı avatarı
Gönderen: mihrace - BaKımLı
#1098034 cesur, yürekten tebrik ediyorum :yeah: :bye:

ben de - taşdevri diyeti- beslenme ve yaşam tarzıyla 5 ayda 22 kilo verdim. (karatay diyetiyle benzer bir beslenme tarzı)

benim sağlıksızlıktan kilo sorunum olmuştu ve sağlıklı yaşayarak verdim. ve verilen kiloları tekrar almadım. şuan hayatımda ikinci kez kilo sorunu yaşıyorum, yaşım 30 üstü. kendimi toparlayıp tekrar sağlıklı yaşam tarzıma dönüp kilolardan ve sağlık sorunlarımdan kurtulmayı planlıyorum. :yeah:
Gönderen: icemania - Güzelliğine Düşkün
#1098170 diyet kesinlikle yapmayın cünkü bıraktığınızda normalde alacagınızın iki katı kilo alırsınız. metabolizma yavaşlıyor cunku. ama sürekli spor yapıp metabolizmanızı aktif tutabilirseniz bilemiyorum. bence en iyisi istediğiniz her seyden ama az az ve sık sık yemek. abur cubur, cikolata vs kesinlikle yemeyin bunlar cok kilo yapıyor. ekmegi mumkunse form kızarmıs ekmek seklinde tuketin. bir de aksamları belli bi saatten sonra yediklerinize dikkat edin. canınız abur cubur isterse yogurtla meyveyle filan bastırın. ben bu sekilde bi kaç kilo fazlam vardı verdim. şu an da kontrol altında tutuyorum bu sekilde tavsiye ederim.. ;) umarım herkes ideal kilosuna ulaşır :bye:
Gönderen: form - Güzelliğine Düşkün
#1099769 Arkadaşlar ben rezonans terapisiyle kilo verdim, 15 kilo. En güzel yanı da bu terapi, bağımlı olduğunuz yiyeceğe karşı bağımlılığınızı yani iştahınızı kesiyor, bu yüzden de verilen diyet programına artık yaşam ve yeme tarzınız olarak kolaylıkla uyuyorsunuz. Ben çok memnun kaldım.
Gönderen: Mell83 - Güzelliğine Düşkün
#1100023 2011 kavitasyon 3cm
2012 awt 2 cm ama bacakta selülite daha iyi geliyor
2013 vellashape 3cm
2014 eximia 3cm
2015 exilis elite saten 5cm :D çok kilo almıştım
2016 vanquish me temassız estetik 4 cm 2. senasımdayım bitince tam yazarım

Her sene kışın biraz fazla yiyorum yaza ama fitim yılda bir kez cihaza girerim bir kür bana yetiyor düzgün kahvaltı ara ufak öğünler her sene ortalama 7 kilo değişkenliğim olur oda akşam dışarıda yediğim için kiloda haliyle artar azalır çatlamamak için yürüyüş yüzme bir de x wave diye bir cihaz var ona başladım şimdi. Deneyim böyle olur işte kısa öz
Gönderen: deryasahin - Güzelliğine Düşkün
#1100024 benim öncelikli sihrim tabii ki spor :blushing: 3 ay boyunca sporu hiç bırakmadım. salonun yanı sıra bide akşamları yürüyüşe gidiyodum :) bi de ömer coşkun'dan aldığım biberiyeli çay ile zayıflama setine minnettarım cidden. bu süreçte çok güzel destek sağladılar. sonuç; istediğim kiloo! :girldance:
Gönderen: haticegoncu - Güzelliğine Düşkün
#1100113 Basen Eriten Diyet Nedir? Nasıl Yapılır? Aşamaları Avantajları Dezavantajları

Basen Eriten Diyet

Çoğu kadın basen ve kalça bölgesindeki fazlalıklardan ve kilolardan şikayet eder. Özellikle Türk kadınlarının vücutları basen ve göbek bölgelerinden kilo almaya müsaittir. Vücutta en zor kilo verilen bölgelerden biri olan basenler için diyet ve egzersiz programlarını bir arada yürütmek gereklidir. Yanlış beslenme ve hareketsizlik sonucu oluşan bölgesel yağlardan kurtulmak için diyet listesini günlük hayatın bir parçası yapmak gerekir. Bunun için de uzman diyetisyen desteği şarttır. Basen eriten diyet listeleri ve egzersizler ile kişiye özel diyet programları oluşturulmalıdır. Böylece sağlıklı şekilde kilo vermek daha kolay olacaktır.

Göbek Eriten Diyet

Göbek bölgesinde yağlanma, kadınların en büyük problemlerinden biridir. Özellikle şekerli gıdaların tüketilmesi sonucunda göbek bölgesinde yağlanma görülebilir. Göbek eriten diyet aşamaları genellikle vücudun tamamından kilo verilmesi ile başlamaktadır. En çok kilo göbek bölgenizde ise orada incelmeyi daha net gözlemlersiniz. Diyetisyen bakırköy uzmanları ile birlikte kendinize özel yöntemi belirler, bilinçsiz bir diyet yapmamış olursunuz.

Göbek eriten diyet nasıl yapılır diyorsanız aslında cevabın kendinizde saklı olduğunu göreceksiniz. Kötü yeme içme alışkanlıklarınızı bir kenara bıraktığınızda ve spor yaptığınızda göbeğinizin inceldiğini göreceksiniz.

Sağlıklı Beslenmede Doğru Bilinen Yanlışlar

Hepimiz sağlıklı beslenme ile ilgili bir kitap, makale, gazete ve dergi yazısı okumuşuzdur. Ya da televizyonlarda yayınlanan sağlık programlarını izlemişizdir. Bu kaynaklardan edindiğimiz bilgiler ile kendimize göre sağlıklı beslenme yöntemi oluşturmuşuzdur. Ancak bizim doğru sandığımız bu yöntemler aslında ne kadar doğru biliyor muyuz?

Doğru bilinen yanlışlar şunlardır:
- Su içersem zayıflarım.
- Öğün atlarsam kolay kilo veririm.
- Sigarayı bırakırsam hızlı kilo alırım.
- Kepekli ürünlerle kolay kilo veririm.
- Sabah aç karnına limon suyu içersem yağ yakarım.
- Et suyu, et kadar besleyicidir.

Sağlıklı beslenme ile ilgili doğru bilinen yanlışlar, kilo verdiğinizi ya da sağlıklı yaşadığınızı sanmanıza neden olabilir. Aksine bu durumlar bilinçsizce beslenmenize neden olmaktadır. Sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek istiyorsanız diyetisyene başvurmanız gerekmektedir.

Kaynak: www.diyetuzmani.com.tr