Vücut ve Tırnak Bakım Ürünleri hakkındaki yorumlarınız, tavsiyeleriniz.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: worldwide - KoKoŞ
#923194 Amin canım :confused: Yazık canım ya :blushing:

Doğru diyorsun mavisucum,nasip kısmet herşey :confused:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: edosata - Güzelliğine Düşkün
#960331 kızlar merhaba, ben geçen gün sir ağdayla kollarımı ilk defa aldırdım fakat bi kaç saat sonra kollarımda minik minik sivilceler çıkmaya başladı ne yapabilirim şu an bepanthene sürüyorum ama pek faydası olmuyor gibi ne yapabilirmm :crybaby: :crybaby:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ezos - Güzelliğine Düşkün
#988126 merhaba kızlar kartuş ağdada hangi marka daha iyidir sesu mu vivet mi? watsons larda falan şeffaf çantanın içinde satılanlarda ısıtıcısıda içinde oluyor değilmi?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: kukuriku - Güzelliğine Düşkün
edosata yazdı:kızlar merhaba, ben geçen gün sir ağdayla kollarımı ilk defa aldırdım fakat bi kaç saat sonra kollarımda minik minik sivilceler çıkmaya başladı ne yapabilirim şu an bepanthene sürüyorum ama pek faydası olmuyor gibi ne yapabilirmm :crybaby: :crybaby:

edosata bende yaklaşık 16 yaşımdan beri aldırıyorum kollarımı ve aynı sorun bende de var özellikle kolun üst kısmında ağda yapan bayan ağdadan 4 saat sonra yıka sebamedle ve sonrasında bepanthene sür demişti kolun üst kısmı çok yağlı olduğu için böyle olur falan demişti ama benm azalmasına rağmen tam geçmedi bende aynı sorunda müzdaribim bize yardımcı olucak arkadaşlar mutlaka vardır :yeah:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: daredevil - BaKımLı
#998539 kızlar bugün bir kuaföre gittim acil olarak...sirle yapıcak sandım normal ağda ile yaptı bir hafta sonra deniz tatilim var daha önce hiç normal ağda görmedim çok salak birşeydi eliyle vıcık vıcık birşyler yapıyor :angryfire çokta iyi yapamamış :crybaby: hemen çıkmaz değil mi haftaya gidicem tatile ben :crybaby: sir ağdayla mı daha geç çıkar bununla mı? :crybaby:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: lagloire - Güzelliğine Düşkün
edosata yazdı:kızlar merhaba, ben geçen gün sir ağdayla kollarımı ilk defa aldırdım fakat bi kaç saat sonra kollarımda minik minik sivilceler çıkmaya başladı ne yapabilirim şu an bepanthene sürüyorum ama pek faydası olmuyor gibi ne yapabilirmm :crybaby: :crybaby:

ben de aynı sorunu yaşıyordum her sir ağda yaptığımda; üstelik yalnızca kollarımda değil bacaklarımın birçok yerinde, bikini bölgemde vesaire.

bildiğim kadarıyla sorun cildin yağlı olması değil. sir ağda sonrası gözeneklerin tamamen açılması ve cildin bakteriye aşırı açık hale gelmesi.

öncelikle ağda öncesi ve sonrası antibakteriyel özellikli bir ürünle duş almanı öneriyorum. mesela kekik sabunu ya da Activex'in antibakteriyel duş jeli (tercihen hassas ciltler için olanı) olabilir. ellerini iyi yıkaman, bölgeyi kaşımaman ve tırnaklarınla temas etmemen çok önemli.

ağda sonrası yara iyileştirici özellikli bir kompres uygulaman çok faydalı olur. bunun için örneğin güvercin ağacından (witch hazel) faydalanabilirsin. bu aslında avrupa ve amerika'da çok sık kullanılan bir bitkidir ancak ülkemizde pek popüler değil. Ucuzcular Baharat'tan bizzat kendisini alıp evde demleyebilirsin. ya da Gratis'te ağda sonrası bir jel var, Body Natur Sensitive ismi ve güvercin ağacı ekstresi içeriyor, onu kullanabilirsin. üçüncü seçenek de amazon.co.uk'den hazır sıvı olarak satın alabilirsin, arama kısmına Witch Hazel Astringent yazman yeterli.

bundan sonra ağda yapılan bölgeye topikal bir antibiyotik uygula. belki evinde vardır. yoksa da eczaneden edinirsin, mesela Aknilox %2 Jel olabilir.

son olarak da bölgeye yine eczaneden satın alacağın topikal bir steroid sür. Hipokort %1 Krem olabilir.

bu uygulamalardan sonra böyle bir sorun yaşayacağını zannetmiyorum (en azından ben yaşamıyorum). daha sonra cildini su bazlı herhangi bir nemlendiriciyle nemlendirmen yeterli, mesela hepimizin bildiği Excipial Hydro ile, babaanne solüsyonu.. :)

geçmiş olsun.. :drink:
Kullanıcı avatarı
#1010134 Ağda acısının vermiş olduğu bıkkınlıktan 2 gündür harıl harıl ağda öncesi uyuşturan krem ararken nette 2 ürün buldum :banana: Pek fazla yorum yok nette ama biri bitkisel olduğu için içim rahat açıkçası.Bugün ikisinden de sipariş ettim.İkisi de pazartesi günü gelecek :banana: :banana: İlk önce bitkisel olanı deneyeceğim,sonra yorumlarımı yazarım buraya :)

Bitkisel olanın adı WP Chill Out,Fiyatı 39 TL

Resim

Diğeri de Shu pre Ağda ve epilasyon öncesi Jel,Fiyatı 9 TL

Resim
Kullanıcı avatarı
Gönderen: gulcintsn - SüsLü
#1031895 ben ılık agda kullanıyorum 1 kez sir denedım beceremedım yanı surdum bezı yapıstırdım cektım agda bacagımda kaldı bez elımde :S bı teknıgı var mı bu ısın ? sire gecsem mı ılık agda ıyı mıdır kızlar ?
Kullanıcı avatarı
m3rw3 yazdı:arkadaşlar sir ağda ile koldaki tüyleri almak zararlı mı? daha önce hiç aldırmadım acaba aldırdıktan sonra çoğalırlar mı yanı hep aldırmak gerekır mı bır daha, bilgisi olan var mı :confused:

canım ben de kollarımı alıyorum ama sırle degıl ılık agdayla.benım kollarımda kı tuyler azaldı.kımısıne cogaldı gıbı gelıryor bence cunku aldıktan sonra kolların o tuysuz halıne gozler alısıyor ve tuylenme baslayınca cogaldı sanılıyor ama bana kalırsa cogalma olmuyor aksıne tuyler ıncelıyor ve seyreklesıyor.tabı bu benım gorusum :)
Kullanıcı avatarı
hotchocolate yazdı:bende sesunun ısıtıcılı sir ağda kiti var. kendinde olan kartuşlar sarı renkliydi,şimdi onlar bitti, ben de baktım pembe ve yeşil rekli kartuşları var.bunların özelliği nedir?tamam pudralı da mesela pembeyle yeşil arasındaki fark ne? kullanılacak bölgeye göre değişik mi oluyo anlamadım..

yesılı daha ıyı ben pembesını denedım hıc yolmuyor.
Gönderen: Mazzy - Güzelliğine Düşkün
#1032741 3 haftada bir ağda için güzellik salonlarına o kadar para dökmektense gidip şu işi evde deneyeyim dedim ve saatler süren uğraşın ardından şu an çok pişman ve yorgunum. gittim kartuşlu ısıtıcı ve ağdasını ve genital bölge için vivet sir el ağdasını aldım turuncu kutulu olan. kartuşlu olanı bayağı bir sevdim de 2 metre ağda bezi almama rağmen daha bir bacağı bitirişimle o da bitti, kaldım öyle. el ağdası ise tam bir rezillikti, ısısını bir türlü ayarlayamadım ya çok sıcak oldu yaktı ya da istediğim sıcaklığa gelince çok katılaştı, elimle çekme olayını da hiç beceremedim her yerim ağda kalıntısı içinde kaldı ve ağdanın içindeki temizleme mendilleri tam bir fiyaskoydu, ne temizleyebiliyor ne güzel kokuyor :pisik:
kıl tüy olayına nefretim bir kat daha büyüdü resmen, bacaklarım için roll on ağdayı kullanmaya devam edebilirim arada ama gerisi için ağdacıdan şaşmayacağım asla.
Kullanıcı avatarı
#1033240 en cok hangı marka sır agdadan memnun kaldınız????
Kullanıcı avatarı
#1033329 ben kartusları kullanamadım agdayı surerken yoldu daha cok canım acıdı ve hemencecıkte donuverdı hemde yaz gunu :( bır de cok azlar bana yetmıyorlar :(
Kullanıcı avatarı
Gönderen: daredevil - BaKımLı
#1034541 Ağda bezini metre olarak satan yerler var yada şöyle yapabilirsiniz...eskimiş atlet , t-shirtleri dikdörtgen parçalara ayırarark ağda bezi haline getirebilirsiniz...Ben atlet kullandım çokta rahat oldu tavsiye ederim :bye:

gülçistan tüylerin çıkış yönüne doğru sür mesela bacak için örnek veriyim...aşağı doğru ağdayı sür , sonra aynı şekilde bezide yukarıdan aşağı doğru yapıştır , yukarıdan aşağıya doğru bezin üzerinden geç iyice yapışması için , sonrada aşağıdan yukarıya doğru hızla çek....

ben de kollarımı sirle alıyorum gayet memnunum bence de çok azaldı :bye:

sesunun pembesini ve sarısını denedim ikiside güzel :bye:
Kullanıcı avatarı
#1034558 tesekkur eerım canımcım benım.kavanozunu denemek ıstıorum :)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: betiy - Güzelliğine Düşkün
#1039434 shu pre ürünün hangi mağazalarda bulabiliriz ??
Gönderen: byndmrkn - Güzelliğine Düşkün
#1052237 pimex agda sonrası temizleme ve masaj yagı hem güzel temizliyo hemde kokusu süper cilek aromalı :love10:
#1052238 atletle tişörtle ugrasmaya degmez 50 metresine 10 lira verdim o bana kac sene gider daha uygun parca parca alana kadar ekonomik boy en iyisi kızlar :banana:
Kullanıcı avatarı
#1052285 50 m mı????? yıllarca mı????? :confused: ben cok mu tuketıyorum acaba bana 10 m.sini 2,5 tl ye aldım ve 10 m 2 sefer de bıtıyor.hadı bılemedın tasarruflu kulanırsam 3 sefer :confused:
#1052306 bence yanlış kullanıyorsun canım bak ben söyle yapıyorum diyelim bacaktaki kılları alacaksın bir karıs kestin diyelim ilk bir sefer yapıyorsun bacagındaki kılları koparıyorsun sonra o kagıdı atma tekrar dene bes kez aynı kagıdı kullan yine koparıyo kılları bide öyle dene ;)
Kullanıcı avatarı
#1052307 ewet oyle yapıyorum canım bezdekı agda artık bezden ayrılıp bacagımda kalana kadar kullanırım.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: betiy - Güzelliğine Düşkün
worldwide yazdı:Betiy,Shu Pre'yi *'dan alabilirsin ;)

http://urun.gittigidiyor.com/saglik-kozmetik/shu-pre-epilasyon-jel-agda-oncesi-icin-55102414

Ben hiç sevmedim,beş para etmez bir ürün :tongue:

teşekkür ederimmm worldwide aaaa sevmedinmiii niyekiii bnde çok merk etmiştim bu ürünüüüü :confused:
Kullanıcı avatarı
#1055290 gecen ılk kez sır denedım.sonuc cok basarılı :) kollarımı aldım sadece.kollarım beyazladı resmen cok memnun kaldım.genıtale denedım beceremedım :( agdayı cekemedım.
kavanozda almıstım yarısı kaldı agdanın.sımdı tekrar ısıtıp kullanabılır m ıyım yoksa agda bozulmusmudur? 2. ya da 3. ısıtmada da ılk ısıtma gıbı guzel alır mı tuylerı?
Kullanıcı avatarı
#1055378 Rica ederim betiy ;) Sevmeyişimin nedeni; hiçbir etkisinin olmaması :tongue: Sadece,hafif bir serinletme etkisi var,hepsi bu :bye:
Kullanıcı avatarı
#1056808 kollarımı sırle alalı daha 13 gun oldu :angryfire bu gun kolumdakı tuylerın uzadıgını farkettım yaklasık yarım santım kadar :angryfire ılık agdayla aldıgımda en az 1 ay cıkmazdı sır daha uzun surer cıkması derken suprıze bak :angryfire vee vet sir agdaydı aldıgım markadan markaya degısır mı bu mered?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: domino1 - BaKımLı
#1056859 gulcintns of ya ben de kolumu daha 2 hafta önce farklı bir kuaföre aldırdım ve 1 hafta sonra direk uzamaya başladı :crybaby: insanın bildiğinden şaşmaması lazım
Kullanıcı avatarı
#1056866 neden boyle oldu acaba :dontknow:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: domino1 - BaKımLı
#1056867 mevsim değişikliğinden mi acaba ya :dontknow: ben kolumu evde almıyorum genelde ters tarafa çekerim kıllarımı kopararım diye ama kuaför de beceremedi heralde :potty:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ramora - SüsLü
#1057475 selam kızlar,

sir ağdadan sonra çıkan sivilcelere kesin çözüm : bepanten plus
ilk yaptırdığımda özellikle genital bölgem çok sivilcelenme olmuştu
ikinci seferde uygulamadan sonra kuaförüm önerdi ve hemen sürdük, bir tane bile bile çıkmadı ve hemen rahatlatıp acısını aldı. şimdi yanımdan hiiiç ayırmıyorum kremimi. kol ve bacaklarda çıkıyorsa( özellikle kollorın üstü alınınca hassas olduğu için sivilce çıkar) sir işleminden sonra sürün farkı görün daha fazla acı çekmeyin sevgileeerr :bye:
Kullanıcı avatarı
#1057588 canım bephanten ıcın tuylendrıyor soylentısı var ne kadar dogru bılemem hele kı agda sonrakı kıl koklerı acıkken !!! bephanten yerıne agda oncesı talk pudra sursen daha ıyı bence.su sıvılce olayı cok sukur bende hıc olmuyor agda yaptıktan 1-2 saat ıcerısınde gecıyor kızarıklıklar.ben agda sonrası hemen bıoder krem suruyorum cok ta memnunum sıvılce sorunu olmuyor.
Kullanıcı avatarı
#1057692 kesınlıkle gordun canım.ama bı hatam oldu ve yarım bıraktımhatta son serum sısesı yarım kaldı bıtırmedım.gecen sene mayıs ayında basladım 3 ay kullandım bıoder serumu agda sonrasıda kremını ve o sure zarfında ınanılmaz azaldı.soyle soyleyeyım sana tuylerımle ılk tanıstıgımdan berı (genıtal bolge ) jıletledım.bacaklarımda erkekten farksız tuy-kıl vardı bıodere basladım ılk aydan ıtıbaren fark ettı ve genıtal bolge de 3 ay sonunda cımbızla alıncak kadar az kıl cıktı sakal gıbı olan kıllar ınceldı neredeyse sarı tuy gıbılerdı ama ben salak gıbı ( zarurı durumlardan dolayı ) jıletledım kımı zaman koken aldıgım zamanlarda da bıoder serum surmedım ve sımdı tekrar sakal gıbı oldular takı salı guune kadar salı gunu yenden basladım bıodere :) bacaklarım baya azaldı farkedılır derecede bacaklarıma da bır kac kez jılet vurmak zorunda kaldım ama bacaklarım kalınlasmadı neysekı. en az 6 ay kullann dıyorlar.kararlıyım 6 ay kullanacagım ve bırdaha asla jılet surmeyecegım.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: judas - Güzelliğine Düşkün
#1083309 Kızlar ağdadan evvel muhakkak bacaklarınızı alkol veya limon kolonyası ile silin bu şekilde bakterileri direkt uzaklaştırmış olacaksınız. İşlem bittikten sonra da ister yine alkolle silin, ister fucudin pomat sürün ikisini de yapamıyorsanız excipial lipo gibi üre içeren bir krem sürün bu şekilde kıl kökleri iltihaplanmıyor ve o minik sivilceler oluşmuyor...
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ilerya - BaKımLı
#1093025 Arkadaşlar Narlıdere, Balçova, Üçkuyular taraflarında temiz ve iyi bir sir salonu biliyor musunuz?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: lagloire - Güzelliğine Düşkün
domino1 yazdı:gulcintns of ya ben de kolumu daha 2 hafta önce farklı bir kuaföre aldırdım ve 1 hafta sonra direk uzamaya başladı :crybaby: insanın bildiğinden şaşmaması lazım

ya bende anlamadım cnm tüy dökücü kremle alsam 2 günde çıkıyor kuaförde ağda yaptırsam 15 günde çıkıyor evde ağdı bandıyla yapınca (remove marka kulanıyorum ben) 20 günde çıkıyor :)) acaba kuafördeki tüyleri almıyorda kırıyor mu anlamadım eve yakın başka kuaförde yok ben hep evde yapıyorum o yüzden :toofunny: