Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivMakyaj Teknikleri

Ashlee Simpson Makyajı

Ashlee Simpson Makyajı

Ashlee Simpson’ın bu makyajı hem gündüz hem de gece için rahatlıkla kullanılabilir. Hemen iş çıkışı önemli bir yere gidecekseniz mutlaka denemelisiniz. Bu makyaj tarzı her cilt, göz ve saç rengine ve yüz şekline uymaktadır.

YÜZ

b>Fondöten / Kapatıcı: Cildinizi nemlendirdikten sonra cilt tonunuza uygun bir mat fondöteni uygulayın. Daha sonra kapatıcıyı gözlerinizin iç köşelerine ve göz altlarınıza uygulayın. Az miktarda kapatıcıyı göz kapağınıza uygulayarak far için baz oluşturun.

Allık: Krem ya da pudra pembe, şeftali ya da bronz tonlarda allığı uygulayın. Tüm yüzünüze cildinize uygun mat sıkıştırılmış pudra uygulayın. Sünger yardımıyla alt ve üst göz kapağınıza da pudra uygulayın. Bu, kaleminizin akmasını engelleyecektir.

GÖZLER

Göz Kapağı: Mat ten rengi farı tüm göz kapağınıza uygulayın.

Göz Kapağı Kat Kısmı: Açık bronz mat bir farı göz kapağı kat kısmına uygulayın. Çok iyi dağıtın.

Kaş Altı: Vanilya ya da kemik rengi farı hemen kaş altına uygulayın.

Göz Kalemi: Mat, koyu gri / kömür rengi ya da siyah far ya da göz kalemi seçin. Islak kalem fırçası yardımıyla farı ya da pudra yapısındaki göz kalemini uygulayın.

Üst kirpik çizgisine köşeden köşeye ince bir çizgi çekin. Rengin kirpiklerin arasında olmasına dikkat edin. Bunun kolay yolu: Fırçayı ya da kalemi aşağıdan kirpik hizası boyunca yavaş yavaş kıpırdatarak uygulayın.

Aynı uygulamayı alt kirpik çizgisi için de uygulayın . Aynı tekniğin tam tersini deneyin Kalemi yukarından kirpik hizası boyunca uygulamayı deneyin.

Son olarak, gözlerinizin iç köşeleri etrafına ince çizgi uygulayın. Bu profesyonel bir görünüm yaratacaktır.

Eğer göz kalemi kullanıyorsanız, göz kaleminiz üzerinden siyah ya da kömür rengi pudra farı dar, köşeli bir fırça yardımıyla geçmenizde fayda var. Bu yöntem de kaleminizin , kahkaha atma, terleme sonucu akmasını engelleyecektir.

Kaş: Kaş kalemi yardımıyla kaşlarınızı belirginleştirin.

Maskara: Kirpiklerinizi kıvırın, 2 kat uzun gösteren siyah maskara uygulayın.

DUDAK

Cam parlaklığına sahip dudaklar için dudaklarınızı eks yumuşak bir diş fırçası yardımıyla fırçalayın. Dudak balmi uygulayın, doğal tonlarda, allığınız ile uyumlu olacak şekilde pembe ya da şeftali renginde rujunuzu seçin. Rujunuzu bir kat uygulayın ve peçete yardımıyla fazlalığını alın ve ikinci katı uygulayın. Üzerine parlatıcınızı uygulayın.

Credit: Photo by Lisa O Connor ZUMA Press. (©) Copyright 2005 by Lisa O Connor