Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivMakyaj Teknikleri

Bobbi Brown’dan Makyaj Önerileri

Bobbi Brown’dan Makyaj Önerileri

Makyaj, ille de kurallara uyularak yapılması gerekmemektedir. Kurallara uymak yerine yakışanı ve içinizden geleni yapmak en doğrusudur. İşte size altı farklı öneri

Eski Kural: Işıltılı makyaj gündüz için uygun değildir.
Yeni Kural: Işıltı her an ve her zaman kullanılabilir.

Şimdiki zamanın ürünleri çok büyük simler içermediğinden daha doğal durmaktadır. Işık yansıtan partiküller içerir ve cilde hafif ışıltı sağlar.

Pembe ve pastel tonlar ışıltının gece ve gündüz rahatlıkla kullanılabilmesini sağlar. Önemli olan yüzünüzün her bölgesinde sim kullanmamanızdır. Örneğin, göz ve dudaklarınızda ışıltı kullanıyorsanız yanaklarınızda mat tonlar kullanmalısınız.

Eski Kural: Rujunuz makyajınızla uyumlu olmalı.
Yeni Kural: Rujunuzun cildinize uyması yeterlidir.

Makyajınıza uyan bir renkte ruj seçmek yerine dudak renginize uygun bir ruj seçmeniz daha doğrudur. Özel günler içinse daha parlak renkler seçebilirsiniz.

Eski Kural: Tüm yüzünüze fondöten uygulayın.
Yeni Kural: Sivilceli bölgelere ya da kızarıklık olan bölgelere fondöten uygulayın.

Tüm yüzünüze fondöten sürmek hem zaman kaybıdır hem de maske gibi görünmesine neden olur.: Bazınızı burnunuz, yanaklarınız ve çeneniz gibi kırmızı yerlere uygulayın. Parmak ucunuzu ya da süngerinizi kullanarak alın ve saç çizgisine doğru yayın.

Eski Kural: Ruj mutlaka dudak kalemi ile uygulanmalıdır.
Yeni Kural: Dudak kalemi daha özel günler içindir.

Dudak kalemi dudaklarınızı belirginleştirirken rujunuzun dağılmasını da engeller. Gene de dudak kalemini hergün kullanmak hoş olmayabilir. Dudaklarınızı belirginleştirmek için dudak kalemi yerine dudak fırçası kullanbilirsiniz. Bu daha yumuşak bir görüntü elde etmenize neden olur.

Eski Kural: Far renginizi göz renginize uydurun.
Yeni Kural: Farınız göz renginiz ile kontrast olmalıEye shadow should contrast with your eyes.

Göz renginiz ile yanı tonlarda far gözlerinizin sönük görünmesine neden olacaktır. Onun yerine kontrast renkler kullanmalısınız. Örneğin gözleriniz mavi ise lila, pembe tonları deneyebilir kahverengi gözleriniz için ise haki yeşili deneyebilirsiniz.

Eski Kural: Göz makyajınızı en son uygulayın.
Yeni Kural: Göz makyajınızı önce uygulayın.

Göz makyajınızı en son yapmanız demek göz farınızdaki minik partikülerin yüzünüze düşmesi demektir. Bu yüzden göz makyajınızı önce yaparsanız ve en sona makya bazınızı bırakırsanız ( fondöten, pudra) makyajınızı tazelemek ya da düzeltmek zorunda kalmazsınız.