Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivMakyaj Teknikleri

Christina Aguilera Makyajı

Christina Aguilera Makyajı

Christina Aguilera makyajına sahip olabilmek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.

YÜZ

Fondöten / Kapatıcı: İlk önce her zamanki gibi kapatıcı uygulanmalı. Düz bir fırça yardımıyla kapatıcıyı göz altınıza, göz kapağınıza uygulayın . Sivilcelerinizin üzerine de uygulamayı unutmayın. Sünger yardımıyla fondöteni uygulayın. Süngeri fondöteni yaymak için kullanın. Fondöten mutlaka cildiniz ile bütünleşmelidir. Aksi halde yapay duracaktır.

Allık: Fondöteninizi büyük bir fırça yarımıdıyla uyguladığınız pudra ile sabitleyin. Büyük bir fırça yardımıyla pembe ya da gül rengindeki bir allığı elmacık kemiklerinize uygulayın

GÖZLER

Göz Kapağı: Christina’nın ışıltılı gözlerine kavuşmak için leylak rengi farı tüm göz kapağınıza uygulayın. Işıltılı altın ya da bronz farı göz kapağınıza leylak rengi farın üzerine uygulayın.

Göz Kapağı Kat Kısmı: Aynı leylak rengi farı kat kısmına da uygulayın. Kaş altına gelmemesine özen gösterin.

Kaş Altı: Kaş altına daha açık tonda mat ya da ışıltılı altın tonlarında bir far uygulayın.

Göz Kalemi: Hafif simli erik ya da koyu mor renkteki göz kalemi yardımıyla üst ve alt kirpik diplerini belirginleştirin. Erik ya da koyu mor renkteki farı ile alt kirpik çizgisine uygulayın. Mümkün oldupu kadar kirpik çizgisine yakın olmasını sağlayın. Daha da yoğun bir etki için üst kirpik çizgisine siyah göz kalemi uygulayın.
Altın ya da pembe renkte vücut simi ile görünümünüze hafif ışıltı katın. Vücut simini uygulamanın kolay yolu parmağınızı sime batırmak, gözlerinizi kapatmak ve parmağınızı gözünüzün ve yanaklarınızın üzerinde gezdirmektir.

Kaş: Kaşlarınızı saç renginizin bir koyu tonundaki pudra ile belirginleştirin. Eğer kaşlarınızın yoğunluğundan ve renginden memnunsanız sadece jel uygulayın.

Maskara: İki kat rimel uygulayın. Maskara uygulamadan önce kirpiklerinizi mutlaka kıvırın.


DUDAK

Önce dudağınızı pembemsi kahve ya da doğal tonlarda bir dudak kalemi ile belirginleştirin. Mat pembe ruj uygulayın. Üzerine de bronz ya da altın tonlarda parıltılı dudak parlatıcısı uygulayın.