Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivMakyaj Teknikleri

Cilt Renginize Uygun Makyaj Önerileri

Cilt Renginize Uygun Makyaj Önerileri

Cilt tonunuza dayanarak seçmiş olduğunuz makyajınız cildinizi ve saçınızı en güzel gösterecek şekilde olmalı. Eğer yanlış renkler uygulanırsa olduğunuzdan çok daha kötü görünmenize neden olup palyaço gibi görünmenize neden olur. Cilt tonunuza en uygun makyaj renkleri ile güzelliğinizi ortaya çıkartın.

Açık Tenliyseniz

Açık tenliyseniz, şeffaf tonlar sizde çok güzel duracaktır. Açık toprak tonları ya da mavi, eflatun gibi yumuşak pastel renkler özellikle gözlerinizi ortaya çıkaracaktır. Pembenin farklı tonları gözlerinizde, yanaklarınızda ve dudaklarınızda çok güzel duracaktır. Rimeliniz kahverengi ya da kahverengi/siyah olabilir. Şeffaf rujlar kullanabilirsiniz. Şeftali tonları açık tenliler için her zaman için güzel bir seçimdir. Doğal bir görünüm sağlar ve sarışınlar için mükemmel bir kombinasyon sağlar.

Orta Tonlarda Cilde Sahipseniz

Daha sıcak renklerde bir cilt tonu, daha güzel makyaj için seçenekler sunar. Tam ortada olmak yani ne koyu ne e açık tenli olmanın pek çok faydası vardır. Mat toprak tonları , yeşil, koyu gri, bej ve kahverengi gibi tonlar gözlerinizi ortaya çıkaracaktır. Mercan renkleri yanaklarınızı belirginleştirmenize yarımcı olacaktır.
Cildinizin rengi çok yönlü ise ve saçlarınız koyu renks ise pembeden kırmızıya herahngi bir ruj sizin için uygun olacaktır. Üzerine de lipgloss uygulayabilirsiniz. Alın, yanak ve burun bölgesine bronz pudra uygulayarak bronz bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Esmer Tenliyseniz

Esmer bir tene makyaj yaparken renk seçiminde çok daha dikkatli olmalısınız. Far için gri, kahverengi ve doğal tonları seçebeilirsiniz. Ayrıca, gümüş, bronz ve terracotta gibi ışıltılı tonları da deneyebilirsiniz. Rimel olarak lacivert ya da koyu mor renkleri denemelisiniz.
Allık için , koyu renk ciltler için daha yoğun renkler deneyebilirsiniz. Koyu pembe ya da kayısı tonları yanaklarınızı güzel bir şekilde aydınlatacaktır. Bronz ton bir allığı yanaklarınıza ışıltı katmak üzere kullanabilirsiniz. Böğürtlen, karamel, kayısı ve kırmızı tonlarda koyu renk rujlar makyajınızı tamamlayacaktır.

Etnik Tonlarda Cilde Sahipseniz(Latin)

Daha koyu cilt tonunuz ile birlikte , koyu mor ve mavi gibi doğal tonlar gözlerinizle mükemmel uyum sağlayacaktır. Metalik renkler de koyu olmak şartıyla çarpıcı bir görünüme kavuşmanızı sağlar.
Yanaklarınızı bronz pudra, koyu erik rengi, kestane tonlarında ya da terracota bir allık yardımıyla aydınlatın. Doğal tonlar kullanın ve açık renklerden kaçının.
Dudaklarınızı ortaya çıkartacak başlıca ruj renkleri ise kiraz rengi ve koyu kırmızıdır. Gerçek kırmızı tonlarından kaçının çünkü bu renkler, cilt renginiz ile uyuşmamaktadır.