Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivMakyaj Teknikleri

Gelinlere Özel Makyaj Önerileri

Gelinlere Özel Makyaj Önerileri

En özel ve güzel gününüzde makyajınız, naturel ve doğal güzelliğinizi ortaya çıkartacak şekilde olmalıdır. Aynı zamanda tüm gün kalıcılığını koruyabilmelidir. İşte bu özel gününüzde güzelliğinize güzellik katacak ipuçları.

GÖZLERİNİZ

- Gözleriniz için suya dayanıklı maskara tercih edin, eğerki görüntüsü ve duruşu hoşunuza gitmiyorsa ilk katına normal, ikinci katına da suya dayanıklı maskara sürebilirsiniz.

- Kara kalem, koyu renkler veya maun, göz kalemi için tercihleriniz olsun. Siyah veya kahverengi göz kalemi gözlerinize çok sade bir görüntü verir.

- Göze çok yoğun olmamak şartıyla far uygulayın.

- Kaşlarınızı kalemle veya kaş renginize uygun bir farla belirginleştirin.

- Eğer gözleriniz yorgun veya kırmızı gözüküyorsa, iyi bir göz damlası kullanın. Aksi takdirde, beklenmeyen sürprizlere hazırlıklı olun.


YÜZÜNÜZ

- Allık sürmeyi asla unutmayın. Açık tenliyseniz pembe tonlarını, koyu tenliyseniz gül rengi tonlarını tercih edin.

- Büyük bir gün öncesi leke veya sivilceniz varsa, ellerinizi yüzünüzden uzak tutun, emin olun daha çabuk iyileşecektir. Eğer iyileşmezse, dermatoloğunuza başvurun.

- Mümkün olduğu kadar kusurlarınızı kapatın özellikle göz çevrenize dikkat edin. Unutmayın ki kameralar göz çevresinde oluşan belirgin çizgileri gösterir.

- Makyajınızı yaparken açık ışıkta yapmaya özen gösterin. Mümkünse cam kenarında veya çok ışıklı bir lamba yanında makyajınızı yapın.

- Eğer otel odasındaysanız, göz mesafesi önemli olduğundan, tabureye oturarak makyaj yapın. Eğer tabure yoksa, yastıktan destek alıp makyaj yapın.


CİLDİNİZ

- Boynunuza ve omuzlarınıza eğer gerekiyorsa bronz pudra sürün, vücudunuzu daha ön plana çıkaracaktır. Yüzünüzle vücudunuzun farklı renk olmamasına özen gösterin.

- Dekolteye, kıyafete yapışabileceğinden, fondoten uygulamayın.

- Dışarda evleniyorsanız, güneşte kalıp pembe bir görüntüyle çıkmak istemiyorsanız, SPF içeren bir nemlendirici kullanın.


DUDAKLARINIZ


- Hafif parlaklık veren bir ruj kullanın. Eğer naturel bir ruj sürecekseniz pembe veya gül rengi dudak kalemi sürün.

- Eğer birkaç ruj rengini kombine edecekseniz, bir tanesinin kalıcı olmasına dikkat edin.

- Dişlerinizin rujun yanında sapsarı durmaması ve daha rahat gülebilmek için fırçalamayı unutmayın. Gerekiyorsa mutlaka beyazlatın.