Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivMakyaj Teknikleri

Genç Kızlar İçin Makyaj Önerileri

Genç Kızlar İçin Makyaj Önerileri

12-15 yaş arasındaki genç kızlar, hafif bir makyajla kendi güzelliklerini rahatlıkla ortaya çıkartabilirler. Bir genç kız, makyajıyla doğal olmalıdır ki yüz özellikleri ortaya çıkabilsin.

Makyajda abartıya kaçmak sizi güzel değil, komik gösterecektir.Ucuz ürünlerle mükemmel görüntüye sahip olabilirsiniz.

Yüzünüzün her tarafına makyaj yapmak zorunda değilsiniz, belli kısımlara hafif bir makyaj sizi idare edecektir. Partiler için biraz daha makyaj gerekecektir. Makyajınızı cildinize iyice yaydığınızdan emin olun ve mutlaka bittiğin de parlak bir ışık altında kontrol edin.

· Fondöten: Gençler için gerekli bir ürün değildir. Gözeneklerinizi tıkar ve emin olun çok abartılı bir görüntü yaratır. Sadece lekelerinize kapatıcı uygulayın ve tüm yüzünüze toz şeklinde teninizle aynı renkte pudra uygulayın.

· Çiller: Çillerinizi saklamayın, siz farkında değilsiniz belki ama o da yüzünüzün bir parçasıdır. Güneş ışığı çillerinizi kararttığından güneş gözlüğüyle korunun. Yaşınız ilerledikçe çilleriniz solacağından önemli bir sorun olmayacaktır, dert etmeyin.

· Göz Makyajı: Büyüdükçe farlara olan ilginiz de artacaktır. Farınızı sürerken yeni trend metalik renkleri ve az parıltı da uygulayın. Pul pul dökülebilir dikkat edin. Farınızın göz renginizle uyuşması çok gerekmez; sarımsı kahverengi, gri veya kahverengi, mavi, kahverengi ve ela gözlere uygulandığında hayranlık uyandırır. Esmer ve sarışınlar için kahverengi rimel uygundur. Siyah rimel,sert bir görünüm uyandırır. Eğer kahverengi yeteri kadar koyu değil diyorsanız, kahverengimsi siyah bir rimel kullanabilirsiniz. Suya dayanıklı rimeller, spor yapanlar için sıcak havalarda idealdir. Akmaz,bozulmaz ama çıkarması zordur. En az şekilde sürün ki hem çıkarması kolay olsun, hem de hoşa gitmeyen lekeler bırakmasın. Eğer göz kalemi kullanacaksanız sıvı kalemden daha doğal bir görüntü sağlayacaktır. Uygulamasını öğrenin ve fazla sürerseniz kağıt bir mendille fazlalığı alın.

· Allık: Düzgün sürülebildiğinden ve iyi yedirilebildiğinden sıvı ve katı allıklar gençler için uygundur. Pembe ve şeftali hemen her ten rengine uyumludur. Allığı yanaklarınıza uygulayın ve dıştan saç çizgisine doğru yayın.

· Dudaklar: Nefis dudakların hilesi dudak parlatıcılarıdır. Eğer gece dışarı çıkacak ve dudağınıza birkaç renk daha uygulamak istiyorsanız, rujunuzun katkısız olmamasına dikkat edin. Ekstra parlaklık için rujunuzun üzerine dudak parlatıcısını sürün. Ayrıca çatlamış dudaklar için yanınızda hep bir dudak kremi bulundurun.