Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivMakyaj Teknikleri

Farklı Göz Tiplerine Uygun Far Uygulamaları

Farklı Göz Tiplerine Uygun Far Uygulamaları

Kimse mükemmel yüz şekline sahip değildir. Kiminin gözleri yakındır kiminin ki büyük ya da küçüktür. Makyaj ile gözlerinizi olduğundan çok daha farklı gösterebilirsiniz. İşte size far ve göz kalemi ile gözlerinizi istediğiniz görünüme kavuşturmanın yolları.


Birbirine yakın. Pek çok göz gözün dış köşesine yapılan gölge ile çok daha iyi bir görünüme kavuşur. İç köşeyi belirginleştirmek gözlerinizin birbirine daha yakın gözükmesini sağlar.
Tüm göz kapağına açık renk bir far uygulayın. Daha sonra orta tonlarda farı göz kapağınızın yarısına(iç kısmına doğru) uygulayın. İç köşeden ortaya doğru göz kalemi uygulayın ve dışa doğru yayın.


Birbirinden uzak. Gözleriniz birbirine yakınsa gözünüzün iç köşelerine açık renk far; dış köşeye de koyu renk far uygulayarak birbirinden uzak görünmesini sağlayabilirsiniz. Cilt renginizden bir ton açık kapatıcıyı göz kapağınızın iç kısmına uygulayın. Orta tonlarda mat farı göz kapağınızın ortasından dışına doğru yayın. Göz kalemini göz kapağınızın iç kısmından başlayarak dışa doğru gözünüzün dış köşesini biraz geçecek şekilde çekin.

Büyük. Gözlerinizi büyük göstermenin yolu açık renklere odaklanmaktır. Koyu renkler, gözlerinizi küçük gösterir. Tüm göz kapağınıza açık renk bir far uygulayın, göz kapağınızın dış köşesine ve göz kapağınızın kat kısmına daha koyu renk far uygulayın. Göz kapağınızın alt ve üstünün dış köşesine kalem çekin. Son olarak beyaz ya da krem rengi farı kaş altına uygulayın.

Daha az düşük. Düşük gözlere sahipseniz bunu makyaj ile biraz da olsa azaltabilirsiniz. Göz kapağınızın dış köşesine far uygulayın ve yayın. Kaş altına açık renk far uygulayın, göz kalemi uygulamayın. Rimel uygulayın ve son olarak göz kapağınızın iç köşelerine gümüş rengi far uygulayabilirsiniz. Bu, gözlerinizin kalkık görünmesini sağlayacaktır.

Daha az çukur. Çukur gözlülerin kaş kemikleri çıkıktır. Açık renk ya da orta tonlarda farı göz kapağınıza uygulayın, daha koyu renk bir farı göz kapağı kat kısmının hemen üstüne uygulayın. Göz kalemini gözünüzün içinden ortaya doğru kalınlaşarak dışa doğru çekin. Son olarak kaş altın açık renk far uygulayın.