Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivMakyaj Teknikleri

Issey Miyake’den Yepyeni Bir Deneyim Nuit d’Issey

Issey Miyake’den Yepyeni Bir Deneyim Nuit d’Issey

Issey Miyake erkeklere özel yeni parfümünün lansmanında, görsel sanatçı ve fotoğrafçı Ryan Hopkinson’la birlikte, bizi gizemli bir gecenin kalbine götürüyor. Parlayan ay ışığı altında doğanın muazzam güzelliğinin ortaya çıktığı muhteşem bir manzaranın kalbine.

Yalnız yürüyenlere kılavuzluk eden ve gecenin yaydığı gücü içine çekip ışığı altındakilere enerji veren ayın koruyucu, yumuşak gölgesi altında yapılan bir başlangıç yolculuğu.

Geceleri duygular güçlenir ve çoğalır; algılar yoğunlaşır. Etraftaki formlar ve şekiller her yanı saran karanlığın içinde kaybolur ve yeni bir dünya belirir.

Her yeni deneyime hazır, zorlukların karşısına dikilmekten korkmayan, hayranlık uyandırıcı, gözüpek, özgür ve cesur Nuit d’Issey erkeği karanlığın içine doğru dalar. Kısa bir süre sonra yüzeye çıkar, artık doğal bir çekicilikle doludur... Bu, yeni parfümün habercisidir.


Geceye demirlenmiş

Görkemli şişenin elementler üzerinde yüzdüğü ve süzüldüğü dopdolu bir dünyada ay ışığıyla aydınlanan karanlık bir gece.
Ayın çekiminin büyüsü.
Nuit d’Issey büyüsü.

Issey Miyake’nin erkek parfümlerinde bir klasik olduğu üzere şişe, gecenin onuruna siyaha bürünmüş. Materyalin kendi içine kazınmış monokrom etkiyle dumanlı bir tondan çizgili siyaha geçen cam, gölgeyi ve ışığı harmanlamak üzere ustalıkla üretildi. Camın siyah renginde ayın sudaki yansımasını ve halesini fark ediyoruz. Şişenin en üstünde zarifçe duran opak, koyu siyah kapak, mat bir etki yaratıyor.
Gece rüyası. Şişeyi süsleyen karşıtlık, iki siyah tonun varyasyonu, sembolik bir ufuk çizgisiyle ayrılmış halde kutu üzerinde de görülüyor.

Rengin ötesinde, tüm renklerden uzak... Siyah, gizemdir.

Hoş kokulu bir gece
Nuit d’Issey

Keskinliği, canlılığı ve gizemiyle bu parfüm, ahşap için yazılmış bir şiir gibi. Zengin bileşenlerden oluşan bir varlık ve güç seli.

Üst notalarda keskin turunçgillerin canlı ve lezzetli kokuları duyuluyor. Derin, zarafet yayan erkeksiliğiyle bergamot ve parıldayan canlılığıyla greyfurt.
Parfüm, orta notalarda gizemli bir yol izliyor; baharatlar ve karabiberle zenginleşen, ahşap ve vetiver yüklü bir deri ahengi ortaya çıkıyor.
Alt notalarda güç, biçimlenmeye başlıyor. Zengin, dokulu tonlar oluşturan "kara" ağaç, silhat ve tütsünün çekiciliği hintbaklasının zarif, yumuşak tatlılığıyla iç içe geçiyor.
Parfüm uzmanı Dominique Ropion ve Loc Dong’a göre Nuit d’Issey, ahşap ve baharatlarla çevrelenmiş bir deri omurga üzerine kurulmuş. Bunların bileşimi "geceye ışık katma" fikrinin bir ifadesi olarak tasarlanmış.

Ahşabın gücü ve tensel deri tonlarının kuvveti, baharatsı, ahşapsı, deri kokulu bir parfüm olan Nuit d’Issey’nin maskülen olmak üzere tasarlanmış karakterinin altını çiziyor.

Manyetik bir gece
Hipnotik bir gece.

Zaferin getirdiği karizmayla parlayan bir kahraman için her şeyin mümkün olduğu bir gece.