Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivMakyaj Teknikleri

Küçük Gözler İçin Makyaj Önerileri

Küçük Gözler İçin Makyaj Önerileri

Gözleriniz küçük ve gözlerinizi nasıl vurgulayacağınızı bilmiyor musunuz? İşte size gözlerinizi belirginleştirecek ve daha büyük gösterecek makyaj önerileri.

Gözleriniz için doğru renkleri kullanmanız daha büyük görünmelerini sağlayabilir. Yanlış renk seçimi daha küçük görünmelerini sağlar.

Açık renk far kullanmayı deneyin. Şeffaf pembeler, açık kahveler, açık menekşe kullanabileceğiniz renkler arasındadır. Açık renkler, ışığı yansıtırken dış köşeleri belirginleştirir. Bu da gözlerinizin büyük görünmesini sağlar.

İsterseniz gözlerinizi koyu renk far ile belirginleştirebilirsiniz. Koyu renk farı göz kapak kat kısmına uygulayabilirsiniz. Kullandığınız rengin bir ya da iki ton koyusunu göz kapağı kat kısmına uygularsanız rengi yaymanız çok daha kolay olacaktır.

Gözlerinizi belirginleştirmenize engel renklerden kaçınmalısınız. Koyu gri, siyah, koyu yeşil, mor ya da mavi renkler kullanmanız uygun değildir. Koyu kahve ise uygulanması daha kolay bir renktir çünkü doğal bir tondur.
Gümüş, altın ya da beyaz gibi açık renkte göz kalemi kullanabilirsiniz. Koyu kahve ya da siyah gözlerinizin daha küçük görünmesini sağlayacaktır.

Far Uygulaması: Açık renk farınızı kirpik dibinizden kaş altına kadarki bölgeye uygulayın. Koyu renk farınızı ( açık kahve, koyu pembe...) kirpik dibinden göz kapağı kat kısmına kadar uygulayın. Üçüncü bir renk kullanıyorsanız onu da gözünüzün dış köşesine doğru yaymalısınız.

Göz Kalemi Uygulaması: Tüm göz kapağı boyunca kalem uygulamak gözlerinizin belirginleştirmez. Onun yerine kalemi dış 2/3 kısma uygulamalısınız. Gözünüzün dış köşesine doğru kuyruk şeklinde çizmeniz gözlerinizi daha da belirginleştirecektir. Aynı şekilde alt kirpik çizgisinin de tamamına kalem çekmemelisiniz.