Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivMakyaj Teknikleri

Makyaj İle Kusurlarınızı Kapatmanın Yolları

Makyaj İle Kusurlarınızı Kapatmanın Yolları

Kimse mükemmel olmadığından hepimizin yüzümüzde hoşlanmadığı, keşke farklı olsaydı dediği kusurları vardır. Estetik olmadan bu kusurları makyaj ile kapatmanız mümkün. Makyaj kusurları kapatmanın en ucuz ve en iyi yöntemdir.

Kızarıklık, Leke, Sivilce

Fondöten, cilt tonunuzu ortaya çıkartmak ve sivilceleri saklamak için idealdir. Ekstra pürüzsüz bir ten için önce cildinizi temizleyin ve hafif bir nemlendirici uygulayın.

Krem fondöteni ıslak sünger yardımıyla uygulayın. Parmaklarınız yardımıyla da uygulayabilirsiniz. Bu makyajınızın daha doğal görünmesini sağlayacaktır. Eğer gerekli görürseniz birincisi kuruduktan sonra ikinci bir kat daha uygulayabilirsiniz. Toz pudra yardımıyla makyajınızı sabitleyin. Eğer sivilcelerinizi kapatmak için kapatıcı uygulayacaksanız mutlaka fondötenden sonra toz pudradan da önce uygulayın.

Yara İzi, Doğum Lekeleri, Kızamık

Bazen fondöten hatayı tamamen kapatmaz. Piyasada özellikle yara izleri ve doğum lekelerini kapatmak üzere formüle edilmiş ürünler bulunmaktadır. Dermablend™ bunun için özel formüle edilmiş bir üründür. Hangi markayı seçerseniz seçin ürünün mutlaka suya dayanıklı olması gerekmektedir.
Önemli olan cilt renginize en yakın tonu seçebilmenizdir. Eğer cilt tonunuz yazın daha koyuysa bir tane de koyu tonlarda ürüne sahip olmalısınız.

Geniş Burun

Burnunuzu inceltmek için koyu renkte, mat bir allık ya da bronz pudrayı kenarlara o bölgeleri arka planda tutmak için uygulayın. Beyaz farı eklemek burnunuzun ortasının daha ön plana çıkmasını sağlar. Burnunuzu geniş göstermek içinse ta tersini uygulayın.

Geniş ya da Yuvarlak Yüz

Yüzünüzü inceltmek istiyorsanız koyu renk allığınızı ya da bronz pudranızı yüzünüzün kenarlarını ve çene kısmını şekillendirmek için kullanın. Mat renkler daha doğal durur veince çizgilerle oynamanızı sağlar.
Elmacık kemiklerinizi daha da belirginleştirmek için ten renginizden dört ton koyu bir yüz pudrasını tam kemiğinizin altına uygulayın.