Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivMakyaj Teknikleri

Makyaj Ürünlerinizin Ömrü Ne Kadar?

Makyaj Ürünlerinizin Ömrü Ne Kadar?

Şunu biliyorum ki her bayanın yatak odasında yığın dolu makyaj malzemeleri vardır. Hiçbir zaman kullanılmayan ve saklanan bir çok malzeme. Bu kadar yoğunluk içinde bir tane de olsa süresi geçmiş makyaj malzemeniz vardır elbet. Makyaj malzemelerinizi artık düzenlemek mi istiyorsunuz? İşte tam sırası...

·Kapatıcı: Süresi 12 aydır.

·Göz Kalemi: Düzenli olarak ucunu açmalısınız. Süresi en fazla 3 yıldır.

·Far: Süresi en fazla 3 yıldır. Ekstra Öneri:Koyu renk farlar,göz kalemleri kadar kalıcıdır. Bunun için düz fırçaya ihtiyacınız vardır. Koyu farın üstüne hafif ve ıslak vuruşlar da yapabilirsiniz. Koyu renk farları, kirpik çizgilerine de sürerseniz değişik bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

·Fondöten: Su bazlı olanlar 12 ay, yağ bazlı olanlar ise 18 ay sürelidir. Yılda iki çeşit fondöten ihtiyacı duyabilirsiniz.Biri yaz için (daha koyu),diğeri kış için (daha açık). Ekstra Öneri: Eğer su bazlı fondöteniniz, bozulma süresinden daha erken kuruduysa birkaç damla alkolsüz tonik damlatın ve çalkalayın. Yağ bazlı olanlara böyle bir uygulama yapmanız gerekmez çünkü içindeki yağ ayırıcı bir özelliğe sahip olduğundan kolay kolay kurumayacaktır.

·Dudak Kalemi: Süresi 3 yıldır.

·Ruj: Süresi 4 yıldır. Eğer kötü kokuyorsa bozulmuştur, atın gitsin. Ekstra Öneri: Buzdolabında saklarsanız,süresi uzayabilir. Bonus Öneri : Rujunuzun gün boyu kalıcı olmasını mı istiyorsunuz? Ruju sürmeden önce dudak kalemiyle gölge yapın.

·Rimel: Süresi en çabuk dolan bir üründür. 3 ay sonra atmanız gerekmektedir. Ekstra Öneri:Rimelinizin erken bozulmaması için ağzını aralık bırakmayın ve kuru havada saklayın.

·Oje: Süresi 12 aydır. Kalitesine ve kaç kere sürdüğünüze de bağlıdır.

·Pudra: Süresi 2 yıldır.