Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivMakyaj Teknikleri

Mavi Far Uygulaması

Mavi Far Uygulaması

Pek çok insan mavi farı çok beğenir ama nasıl uygulayacağını ya da göz rengine uyumlu olup olmadığını bilemediği için kullanmaktan çekinir.

Pek çok kadın kahve ya da ten rengi gibi doğal tonlar kullanmalıdır. Parlak ve canlı renk uygulaması daha zor olan renklerdir. İşte size mavi far uygulmanın iyi ve kötü 5 yanı:

1. Mavi renk beyaz tenli, siyah ya da platin renk saçlı ve kahve ya da gri renk gözlere sahip bayanlarda ve esmer bayanlarda güzel durmaktadır. Eğer sarı saçlı ve mavi gözlüyseniz mavi fardan uzak durmalısınız. Makyöz Bobbi Brown’a göre göz renginiz ile far renginizi asla eşlememelisiniz.

2. Mavi farı hafifçe uygulamak kötü durmasını engelleyecektir. .
Daha yumuşak ve modern bir görünüm için koyu mavi farı kirpik dibine uygulayabilirsiniz. Yüzünüze hafif bir ışıltı ve renk katmak istiyorsanız, çok açık renkte mavi farı tüm göz kapağınıza uygulayabilir ve yüzünüzü canlandırabilirsiniz.

3. Koyu tonlar gözlerinizi geri planda tutar. Koyu tonları belirgin ve çıkık gözler için ya da gölgeleme işlemi için kullanabilirsiniz. Açık mavi, lacivert ya da gümüş mavisi kullanmaya daha müsait renklerdir. Gözleriniz sık sık kızarıyorsa mavi göz kalemi ile bu görünümü ortadan kaldırır.

4. Siyah göz kalemini çok sık kullanmayın. Onun yerine laciverti deneyebilirsiniz.

5: Farınızı asla kıyafetinize uydurmaya çalışmayın.