Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivMakyaj Teknikleri

Pudra Çeşitleri ve Uygulama Yöntemleri

Pudra Çeşitleri ve Uygulama Yöntemleri

Pudra, en çok kullanılan makyaj ürünlerinden birisidir. Makyaj çantanızın en önemli malzemelerinden biridir. Pudra, yüzünüzdeki parıldamayı azaltmak ve çok yağlı olan bölgeyi kapatmak için kullanılır. Cildinize mat bir görünüm verir.

Pudra Çeşitleri:

İki çeşit pudra vardır:

·Toz Pudra Toz pudra, daha ince yapıda olup profesyone makyözlerin vazgeçilmezidir. Bu pudra çeşidi, cildinize pürüzsüzlük ve matlık katarken sıkıştırılmış pudradan daha kalıcıdır.

·Sıkıştırılmış Pudra Sıkıştırılmış pudra, yoğun basınç altında sıkıştırılmış pudradır. Pudranın daha uzun süre birbirine sıkışması için formülüne genelde yağlar eklenir ama bu da pudranın yüzünüzde çizgi çizgi olmasına neden olailir.

Bazı Önemli Öneriler :

· Yüzünüze ççok fazla pudra uygulamayın. Özel pudralı kağıtlar ile yüzünüzdeki fazla yağı almanız yoğun pudradan çok daha iyi olacaktır.

· Yüzünüzdeki pudra fazlalığını almak isterseniz, fırçanız yardımıyla aşağıya doğru vuruşlarla fazlalığı alın. Bu, yüzünüzde fazlalığın kalmasını engelleyecektir. Özellikle Özellikle çok rahat göremediğiniz yüzünüzün kenarlarına ve çene kısmına daha özen gösterin.

· Fırça süngere nazaran daha az miktarda pudra uygulamanızı sağlar.

· Fırçanızı pudranıza batırın ve hafif vuruşlarla toz pudranın fazlalığını alın. Daha sonra yüzünüze uygulayın.

· Yüz tüylerinizin uzadığı tarafa doğru pudranızı uygularsanız çok daha iyi sonuç alırsınız.

Cilt tipinize göre kullanmanız gerekn pudra tipi de değişmektedir. Örneğin nomalden yağlıya dönük bir cilde sahipseniz şeffaf toz pudra kullanmalısınız. Kuru bir cilde sahipseniz sıkıştırılmış pudra nem sağlayacağı için daha iyi bir seçim olacaktır.