Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivMakyaj Teknikleri

Seyahatte Güzel Görünmenin Yolları

Seyahatte Güzel Görünmenin Yolları

Seyahate çıkarken cilt bakımı ve makyaj ürünlerimizi hazırlamak çok da kolay olmayabilir. Her şeyi aldığımızı düşünürken cildimizin seyahatte evde olduğumuzdan daha farklı ürünlere ihtiyaç duyabileceğini unutmamalıyız. Önemli olan çok yer kaplamayacak ürünleri yanımıza almaktır.

İşte mükemmel görünmek için birkaç öneri:

· Aynı zamanda dudaklarınıza da uygulayabileceğiniz krem allık kullanın.

· Makyaj temizleme mendillerini yanınıza alın. Hem yüzünüzü temizleyebilir hem de nemlendirebilirsiniz.

· Yanınıza hem güneş koruması olan hem de cildinize renk verebilecek komple bir nemlendirici alın. Böylece ağır bir fondöten kullanmak zorunda kalmazsınız.

· Gündüz makyajınızı gece makyajına hafif bir ışıltı ile çevirebilirsiniz. Bunun için yanınıza bir sürü ürün almanıza gerek yok. Simli bir ürün işinizi görecektir.

· Kaybolan bavullara karşı hazırlıklı olmalısınız. En önemli birkaç bakım ürününüzü el bagajınıza alırsanız bagajınız kaybolsa bile çok sorun yaşamazsınız.

· Mutlaka su için. Şartlar ne olursa olsun güzelliğiniz için en önemli unsurun su içmek olduğunu unutmayın.

· Oje sürmeyin, bagajınızı taşırken mutlaka bozulacaktır. Onun yerine güzel bir manikür yaptırın ve tırnaklarınızı parlatın.

· Yanınıza nane ya da biberiye yağı alın.Uçaktaki hava atmosferi havasız kılabilir. Yağdan az miktar şakaklarınıza uygularsanız tıkanıklığın azalmasına yardımcı olur.

· Az göz makyajı yapın ve göz damlası kullanın. Havasızlık, uzun yolculuk sizi yorgun kılacaktır. Gözlerinizdeki kızarıklık için mutlaka damla kullanın.

· Yolculuğunuza başlamadan önce mutlaka saçta kalan bir krem uygulayın. Yolculuk stresi, hava değişimi saçlarınızı kurutabilir.

· Yanınızda göz kremi bulundurun. Göz çevrenizi nemlendirmek önemlidir.

· Ürünlerinizin seyahat boylarını yanınızda bulundurursanız hem yer kaplamazlar hem de taşıması kolay olur.